PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wieści z MIPIM: Nisze stają się kluczowe

  • Autor: Leszek Stankiewicz, członek zarządu, Budner
  • 24 mar 2016 15:59

Wieści z MIPIM: Nisze stają się kluczowe Leszek Stankiewicz, członek zarządu, Budner

Tegoroczne targi MIPIM w Cannes pozwalają na wyciągnięcie kilku wniosków. Jednym z nich jest nadchodząca fala alternatywnych inwestycji komercyjnych - pisze w specjalnym komentarzu Leszek Stankiewicz, członek zarządu, Budner.

REKLAMA

Światowe targi MIPIM w Cannes skupiają w jednym miejscu najbardziej wpływowe osoby z rynku nieruchomości komercyjnych jak i mieszkaniowych. Trendy rynkowe z roku na rok się zmieniają, co można było zauważyć również podczas tegorocznej edycji. To co nas cieszy to duże zaangażowanie samorządów polskich miast, biorących udział w MIPIM. Każde z nich pokazało duży potencjał inwestycyjny, a nasze rodzime stoiska wystawiennicze budziły takie samo zainteresowanie jak inne europejskie metropolie.

To co zwróciło naszą uwagę to nisze na rynku nieruchomości polskim, które stanowią z pewnością inwestycje takie jak akademiki i mieszkania na wynajem. Na rynkach światowych trend ten jest już dobrze znany. Cieszy to nas bo tym bardziej potwierdza dobry kierunek rozwoju naszej spółki. Wkrótce składamy wniosek o wydanie pozwolenia na budowę akademika w Warszawie. Budowa powstanie przy stacji metra Słodowiec. Ponadto zabezpieczyliśmy dwie lokalizacje: w Warszawie na ul. Grochowskiej i w Krakowie, a w kręgu naszych zainteresowań znajdują się także: Wrocław, Poznań, Gdańsk, Rzeszów, Lublin.

W roku 2018/19 planujemy oddać do zamieszkania ponad 1000 pokoi w domach studenckich. Jesteśmy przekonani, że w Polsce rozwijał się będzie także rynek mieszkań na wynajem, na którym także już zaistnieliśmy jako Generalny Realizator Inwestycji. W naszym kraju jest to dopiero nowy rynek, ale wzbudza on ogromne zainteresowanie wśród zagranicznych inwestorów. Dlatego stawiamy właśnie na te nisze, chcąc rozwijać określone produkty. Będzie to na pewno projekt długoterminowy, ale z pewnością rozwojowy.

W Polsce nie ma tradycji mieszkań na wynajem, tak jak np. w Niemczech. Jest to u nas nowy produkt rynkowy, niemniej należy podkreślić to, że Niemcy stanowią dla nas na pewno dobry wzorzec. Od lat przypatrujemy się ich projektom, chcąc czerpać z nich to co najlepsze. Ponadto również właśnie tam widzimy pole do dalszego rozwoju naszej spółki. Dlatego też otworzyliśmy oddział niemiecki, by móc realizować określone projekty właśnie za naszą zachodnią granicą.

Mimo że w Polsce pokutuje przywiązanie do własności, to młoda generacja ludzi na rynku pracy jest już bardziej mobilna – stąd też coraz bardziej popularne na rynku nieruchomości akademiki czy też mieszkania na wynajem. Ich przewagą jest korzystna cena i brak ryzyka przy zaciąganiu kredytów mieszkaniowych. Te modele w Europie bardzo dobrze się sprawdzają, dlatego teraz czas na Polskę.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Sonia 2016-03-25 08:15:44
    Zmieniając temat na nieco przyjemniejszy - podsyłam link do ciekawej stronki o podróżach. Wiele artykułów, relacji, porad i zdjęć. Szukasz inspiracji? Nie wiesz gdzie pojechać lub ciekawi cię to, co dzieje się w innych krajach? Zajrzyj tutaj kronikaodkrywcow.pl

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA