PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wieżowiec z pazurem

  • Autor: propertynews.pl
  • 28 paź 2016 10:37

Wieżowiec z pazurem Kompleks .KTW w Katowicach, fot. materiały inwestora

Proste budynki mają symbolizować rozwój, siłę miasta, sięgając jeszcze wyżej i dalej. Taki ma być katowicki kompleks .KTW projektu Medusa Group.

REKLAMA

Lepszej lokalizacji na Śląsku nie ma. To tu – w sercu Katowic - powstaje wyjątkowy projekt. Będzie najwyższym obiektem w regionie, aspirując do nowej wizytówki stolicy województwa.

Stanie tuż obok legendarnego Spodka, w sąsiedztwie tworzących tzw. Strefę Kultury nowych siedzib Muzeum Śląskiego, Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia i Międzynarodowego Centrum Kongresowego oraz na zwieńczeniu najważniejszych osi widokowych Katowic. Wiedziała o tym firma TDJ Estate, kiedy zdecydowała się kupić teren w centrum Katowic o powierzchni ponad 0,7 ha za kwotę 29 mln zł. Wówczas na działce stał jeszcze 18-piętrowy budynek DOKP (Budynek Dyrekcji Kolei Państwowych). To w jego miejscu śląski inwestor realizuje swój flagowy projekt – kompleks .KTW, o którym jeszcze nie tak dawno prawie nic nie było wiadomo.

- Realizacja biurowców .KTW dla Grupy TDJ oznacza dowód na skuteczność strategii rozwoju na nowych rynkach. Chcemy, aby projekt ten stał się jednym z symboli gospodarczych Górnego Śląska i Zagłębia. Wierzymy, że będzie to ważny impuls dla rozwoju ekonomicznego tego obszaru, potwierdzający jego faktyczny potencjał - mówi Maciej Wójcik, prezes zarządu TDJ Estate.

 Prawie jak u Hitchcocka

Jak będzie wyglądała inwestycja TDJ Estate? Czy wpisze się w kontekst tego wyjątkowego miejsca? A może będzie konkurować pod względem architektury ze Spodkiem i w planach jest wykreowanie nowego symbolu Katowic? Przez długi czas te pytania pozostawały bez odpowiedzi. Inwestor nie chciał zdradzać szczegółów. A ciekawość w Katowicach narastała. Szczególnie po tym, jak TDJ Estate ujawnił, kto je zaprojektuje. A wybrał jedną z najlepszych pracowni – Medusa Group.

Przez rok od poinformowania o wyborze biura architektonicznego, ani inwestor, ani architekci nie zdradzili żadnych szczegółów na temat projektu. Wielką tajemnicę ujawniono dopiero 19 maja br. podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego. To wtedy przedstawiono wizualizacje i o założeniach projektu opowiedzieli już ze szczegółami sami architekci wraz z inwestorem.

Już wiemy, że projekt zakłada powstanie dwóch biurowców, jeden będzie miał 66-metrów i 14 pięter, a drugi osiągnie 133 metry wysokości i 31 kondygnacji i tym samym będzie najwyższym biurowcem w Katowicach. W sumie kompleks .KTW zaoferuje potencjalnym najemcom 61,8 tys. mkw.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Vastint

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA