PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Właściciel Blue City zbuduje biurowiec przy stacji metra Wilanowska

  • www.gazeta.pl
  • 26 lut 2014 09:26

Zmiany wokół stacji metra Wilanowska. Obok nielegalnego bazarku tuż przy wejściu do metra wyrośnie szklany biurowiec. Budowa zaczyna się wiosną, a już niebawem, by jej zrobić miejsce, będzie przebudowywane najczęściej używane wejście do metra.

REKLAMA

Biurowiec Willa Metro stanie pomiędzy ulicami Puławską a Bukowińską, tuż obok wejścia do metra. Budynek będzie miał osiem pięter i 11 tysięcy metrów powierzchni, łącznie z podziemnym dwupoziomowym parkingiem na 52 samochody.

Jego niemal w całości szklaną, transparentną bryłę wyróżniać będzie charakterystyczna, nałożona od zewnątrz betonowa siatka oplatająca budynek ze wszystkich stron. Na najniższej kondygnacji mają się znaleźć lokale handlowe i usługowe. Autorem projektu jest pracownia Dziuba Architekci.

Początek inwestycji został wyznaczony na koniec wiosny. W związku z tym, że wschodnia ściana nowego budynku znajdzie się zaledwie cztery metry od wiaty stacji Wilanowska, zanim koparki zaczną wykop pod fundamenty, trzeba będzie przebudować samo wejście na stację metra. Jest najbardziej uczęszczane, gdyż schodzą do niego tysiące pasażerów od strony pętli autobusowej.

Inwestor - spółka Reform Company 3 to ta sama, która jest właścicielem centrum handlowego Blue City na Ochocie. Na sam remont wejścia do stacji Wilanowska wyda trzy miniony złotych. Umowa w tej sprawie została podpisana miesiąc temu przez miasto, dzielnicę Mokotów, Zarząd Transportu Miejskiego, Metro Warszawskie oraz inwestora.

- Warunki techniczne związane z przebudową zostały już uzgodnione. Inwestor musi jeszcze przedstawić projekt budowlany - usłyszeliśmy od Krzysztofa Malawko, rzecznika metra. Warunek, który Metro postawiło, dotyczy czasu przebudowy wejścia. - Musi się to odbyć latem, gdy z metra korzysta mniej pasażerów - dodaje Malawko.

Budowa biurowca ma też przyspieszyć prace związane z powstaniem nowej drogi prowadzącej od Puławskiej do będącej jeszcze w planach ulicy Nowobukowińskiej. Nie nastąpi to jednak zbyt szybko. Rzecznik dzielnicy Mokotów, Jacek Dzierżanowski, poinformował, że w tym roku za 100 tysięcy złotych powstanie jedynie dokumentacja projektowo-kosztorysowa nowej ulicy. Początek jej budowy planowany jest w przyszłym roku.

Teren, na którym stanie Willa Metro, jest już od dawna ogrodzony. Przed przystąpieniem do kopania fundamentów inwestor będzie musiał wywieźć śmieci, które za ogrodzenie regularnie wrzucają właściciele kramów rozstawionych pomiędzy wejściem do metra a pobliską pętlą autobusową. Warunkiem rozpoczęcia prac jest też likwidacja jednej z budek stojącej najbliżej terenu, na którym ma stanąć nowy budynek.

  • 1
  • 2
REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA