PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Spór o teatr

  • Autor: Propertynews.pl
  • 23 mar 2016 10:27

Spór o teatr Nowa koncepcja Placu Grzybowskiego

Ghelamco, właściciel budynku Teatru Żydowskiego zapewnia, że placówka nie zostanie zamknięta i niebawem będzie mogła wprowadzić się do nowego gmachu. Teatr nie zamierza jednak zaprzestać działalności.

REKLAMA

O sprawie pisaliśmy już 18 marca br. Do wniosku Ghelamco odniósł się w specjalnym oświadczeniu Teatr Żydowski.

- Jesteśmy bardzo zdziwieni zaistniałą sytuacją. Ze szczegółowymi dokumentami zapoznamy się wnikliwie w możliwie najkrótszym czasie. Dotychczas nie mieliśmy sygnałów ze strony właściciela budynku, firmy Ghelamco, jakoby sytuacja wymagała natychmiastowego działania - napisano w oficjalnym komunikacie.

Jak komentuje w swoim oświadczeniu Ghelamco, zarówno Teatr, jak władze Warszawy były wielokrotnie ostrzegane o złym stanie budynku. - O nieprawidłowościach Teatr oraz przedstawiciele m. st. Warszawy byli już informowany wiele razy na przestrzeni lat 2011 – 2015 przez poprzedniego właściciela, TSKŻ, a po tym, jak zakupiliśmy budynek – również przez nowego Zarządcę. Ze względu na naszą odpowiedzialność i brak reakcji Teatru na wcześniejsze pisma zdecydowaliśmy się na zaapelowanie do Teatru, ponieważ tego wymagała powaga sytuacji. Zdecydowaliśmy się dodatkowo poinformować o złym stanie budynku opinię publiczną, gdyż to na nas spoczywa odpowiedzialność za bezpieczeństwo znajdujących się tam osób - informuje Damian Woźniak, członek zarządu Ghelamco.

Przedstawiciele Teatru tłumaczą również, że przez lata to oni sponsorowali modernizacje i remonty budynku. W 2011 roku Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce odmówiło jednak możliwości wspólnego wystąpienia o granty unijne w celu dokonania wnikliwej modernizacji budynku.

Jak zaznaczają jego władze, Teatr będzie grał dalej.

- Nigdy nie zamierzaliśmy zamykać Teatru! Nie wzywamy również Teatru do natychmiastowego opuszczenia jego siedziby. Stanowczo i zdecydowanie zaprzeczamy tego typu nieprawdziwym informacjom, które pojawiają się w niektórych mediach. W piątek zaapelowaliśmy do Teatru o tymczasowe wstrzymanie działań, w tym szczególności organizacji wydarzeń o charakterze publicznym – ale tylko do momentu usunięcia zagrożeń dla bezpieczeństwa pracowników i gości teatru, które zostały wskazane w ekspertyzach budynkowych. Po usunięciu przez Teatr tych nieprawidłowości, instytucja może dalej funkcjonować w obecnym budynku, aż do czasu wybudowania dla niego nowej siedziby - pisze Woźniak.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA