PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Spór o teatr

  • Autor: Propertynews.pl
  • 23 mar 2016 10:27

Spór o teatr Nowa koncepcja Placu Grzybowskiego

Ghelamco, właściciel budynku Teatru Żydowskiego zapewnia, że placówka nie zostanie zamknięta i niebawem będzie mogła wprowadzić się do nowego gmachu. Teatr nie zamierza jednak zaprzestać działalności.

REKLAMA

O sprawie pisaliśmy już 18 marca br. Do wniosku Ghelamco odniósł się w specjalnym oświadczeniu Teatr Żydowski.

- Jesteśmy bardzo zdziwieni zaistniałą sytuacją. Ze szczegółowymi dokumentami zapoznamy się wnikliwie w możliwie najkrótszym czasie. Dotychczas nie mieliśmy sygnałów ze strony właściciela budynku, firmy Ghelamco, jakoby sytuacja wymagała natychmiastowego działania - napisano w oficjalnym komunikacie.

Jak komentuje w swoim oświadczeniu Ghelamco, zarówno Teatr, jak władze Warszawy były wielokrotnie ostrzegane o złym stanie budynku. - O nieprawidłowościach Teatr oraz przedstawiciele m. st. Warszawy byli już informowany wiele razy na przestrzeni lat 2011 – 2015 przez poprzedniego właściciela, TSKŻ, a po tym, jak zakupiliśmy budynek – również przez nowego Zarządcę. Ze względu na naszą odpowiedzialność i brak reakcji Teatru na wcześniejsze pisma zdecydowaliśmy się na zaapelowanie do Teatru, ponieważ tego wymagała powaga sytuacji. Zdecydowaliśmy się dodatkowo poinformować o złym stanie budynku opinię publiczną, gdyż to na nas spoczywa odpowiedzialność za bezpieczeństwo znajdujących się tam osób - informuje Damian Woźniak, członek zarządu Ghelamco.

Przedstawiciele Teatru tłumaczą również, że przez lata to oni sponsorowali modernizacje i remonty budynku. W 2011 roku Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce odmówiło jednak możliwości wspólnego wystąpienia o granty unijne w celu dokonania wnikliwej modernizacji budynku.

Jak zaznaczają jego władze, Teatr będzie grał dalej.

- Nigdy nie zamierzaliśmy zamykać Teatru! Nie wzywamy również Teatru do natychmiastowego opuszczenia jego siedziby. Stanowczo i zdecydowanie zaprzeczamy tego typu nieprawdziwym informacjom, które pojawiają się w niektórych mediach. W piątek zaapelowaliśmy do Teatru o tymczasowe wstrzymanie działań, w tym szczególności organizacji wydarzeń o charakterze publicznym – ale tylko do momentu usunięcia zagrożeń dla bezpieczeństwa pracowników i gości teatru, które zostały wskazane w ekspertyzach budynkowych. Po usunięciu przez Teatr tych nieprawidłowości, instytucja może dalej funkcjonować w obecnym budynku, aż do czasu wybudowania dla niego nowej siedziby - pisze Woźniak.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Vastint

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA