PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wokół Dworca Świebodzkiego ma powstać wrocławskie city

  • Autor: propertynews.pl
  • 19 sie 2014 11:00

Wokół Dworca Świebodzkiego ma powstać wrocławskie city

PKP SA rozpisała przetarg na zagospodarowanie Dworca Świebodzkiego i jego okolic. Swój udział zgłosiła m.in. pracownia architektoniczną Archicom. Serce miasta ma być zagospodarowane zgodnie z najnowszymi trendami tworząc wrocławskie city, z dobrą komunikacją miejską i regionalną, mieszkaniami, biurami oraz strefą handlową, jako funkcją towarzyszącą, niedominującą.

REKLAMA

Grupa PKP ogłosiła przetarg na zaplanowanie i kompleksowe przeprowadzanie jednego z największych przedsięwzięć we Wrocławiu. Koncepcja wymaga doświadczenia w każdym aspekcie prowadzonego projektu: począwszy od wiedzy związanej z restauracją i modernizacją występującej tu zabytkowej substancji, poprzez współudział w rozwiązaniach urbanistyczno-planistycznych przy opracowywaniu MPZP w skali miasta, po najmniejsze szczegóły funkcjonalne. Przedmiotem projektu jest duża areał położony w centrum miasta, połączony z nim z nowymi arteriami, komunikacją miejską oraz ścieżkami rowerowymi. Przewidywane jest przywrócenie regionalnego ruchu na terenie Dolnego Śląska poprzez uruchomienie linii kolejowej i Dworca Świebodzkiego.

- To projekt o ogromnej skali jak na warunki wrocławskie, dlatego wiąże się z koniecznością doskonałej znajomości rynku i potrzeb miasta. Mamy za sobą rozlegle doświadczenia konserwatorskie, wieloletnią praktykę w budowaniu komercyjnych centrów biurowych, a przede wszystkich samowystarczalnych zespołów mieszkaniowych. Tego obecnie potrzebuje Wrocław, a jednocześnie to nasza domena - dlatego zdecydowaliśmy się na udział - mówią Dorota Jarodzka-Śródka, prezes Archicomu i Kazimierz Śródka architekt wiodący projektu.

Deweloper zapewnia, że swoją koncepcją będzie chciał pokazać wrocławianom, że kompleksowe podejście do budowania osiedli i centrów biurowych nie musi być tylko ideą znaną z zagranicy, ale również może się urzeczywistniać w takim mieście jak Wrocław. Metropolia wrocławska potrzebuje nowego dworca i nowej funkcji dla tak newralgicznego terenu.

- Jesteśmy firmą na wskroś wrocławską. To tu od blisko 30 lat pracujemy, zatrudniamy, płacimy podatki. Zmieniamy oblicze znanych nam przestrzeni. Stąd tak ważnym jest dla nas, by miasto odzyskało wartość tego miejsca - centrum miasta, wśród zieleni, w zasięgu ręki do Starówki i z dobrą komunikacją. Kluczem przy projektowaniu jest dla nas zachowanie parametrów dostępnych dla lokalnego rynku. - zapewnia Tomasz Sujak, dyrektor handlowy Grupy Archicom.

O wyborze projektu zadecydują PKP SA i władze lokalne Wrocławia.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA