PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wolne działki kiedyś się kończą. Wtedy zaczyna się czas modernizacji

  • Autor: Cezary Szczepański
  • 01 wrz 2015 15:26

Wolne działki kiedyś się kończą. Wtedy zaczyna się czas modernizacji Michael Markart, dyrektor zarządzający Strabag AG, Dyrekcja KX

Michael Markart, dyrektor zarządzający Strabag AG, mówi w rozmowie z Propertynews.pl, że w Warszawie wciąż jest wiele miejsca na inwestycje, ale dostęp do wolnych działek kiedyś się kończy, tak jak w wielu miastach Europy. - Mamy nadzieję, że doświadczenie w modernizacji istniejących budynków w lokalizacjach, w których brakuje już niezabudowanej przestrzeni, Strabag Real Estate wykorzysta również w Polsce - zapowiada.

REKLAMA

Dlaczego zdecydowali się Państwo na pierwszą inwestycję w Polsce?

To bardzo interesujący i stale rozwijający się rynek. Polskę obserwowaliśmy od dłuższego czasu, szukając obiecującego projektu. Spotkaliśmy się tu z przychylnym nastawieniem i profesjonalnym podejściem lokalnych władz. Pamiętaliśmy także o dobrych doświadczeniach sprzed ponad 20 lat, kiedy to Grupa Strabag zbudowała LIM Center w Warszawie.

Polska to także pierwszy kraj Europy Środkowo-Wschodniej, w którym Strabag Real Estate jest obecny. Czy mają Państwo plany ekspansji w innych państwach?

Aktualnie uważnie obserwujemy takie rynki jak: Rumunia, Chorwacja oraz Słowenia. Analizujemy sytuację i konkretne możliwości inwestycyjne w tych krajach. Nie w każdym z nich jest jednak sprzyjający klimat do realizacji nowych projektów.

Jakie są dalsze plany firmy w Polsce?

Poza realizacją biurowca Astoria, niezmiennie analizujemy rynek, szukając nowych możliwości inwestycyjnych. Bierzemy pod uwagę projekty ze wszystkich branż nieruchomości komercyjnych. W chwili obecnej szczegółowo przyglądamy się kilku projektom w Warszawie, a także w innych miastach Polski. Nie mogę na ten temat powiedzieć nic więcej, poza tym, że nie planujemy obecnie wejścia na rynek mieszkaniowy.

Inwestycja Astoria Premium Offices musi sobie poradzić na wymagającym, z punktu widzenia dewelopera, rynku. Jaki jest Państwa plan na przyciągnięcie najemców?

Astoria położona jest w ścisłym centrum Warszawy. To niezwykle atrakcyjny, prestiżowy i dynamicznie rozwijający się rejon miasta. Powstają tu wciąż nowe restauracje, sklepy, budynki, a zabytkowe kamienice są remontowane. Panuje tu świetna atmosfera.

Nasza inwestycja przyczynia się do wzrostu potencjału okolicy, a jednocześnie wnosi wartość do przestrzeni miasta. Dlatego w projekcie Astorii przewidziano nie tylko same powierzchnie biurowe, ale również miejsca do spędzenia wolnego czasu. Model ten łączy w sobie różne funkcje, aby mieć pozytywny wpływ nie tylko na osoby pracujące w naszym budynku, ale również na jakość życia okolicznych mieszkańców.

Co więcej, wprowadzamy na polski rynek innowacyjne rozwiązania technologiczne, dobrze nam znane z rynku niemieckiego, takie jak stropy termoaktywne, dzięki którym możliwe jest obniżenie kosztów grzania i chłodzenia budynku, jak również zapewnienie wysokiego komfortu pracy.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA