PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wrocław goni Warszawę. Rynek biurowy w rozkwicie

 • Autor: PropertyNews.pl
 • 14 lut 2018 15:47

Wrocław goni Warszawę. Rynek biurowy w rozkwicie Michał Grabikowski, dyrektor wrocławskiego oddziału Cresa Polska

Wrocław jest liderem w branży BPO/SSC w Polsce i w związku z tym ma świetnie wykształcone kadry. Dotyczy to zarówno pracowników niższego szczebla, potrzebnych do obsługi mniej wymagających procesów, jak też o kadry z większym doświadczeniem - mówi Michał Grabikowski. Dyrektor wrocławskiego oddziału firmy doradczej Cresa Polska, przedstawia główne atuty stolicy Dolnego Śląska jako ważnego rynku nieruchomości biurowych. 

REKLAMA

Co przyciąga firmy do Wrocławia?

Wrocław dysponuje znacznym potencjałem edukacyjnym. Obecnie region zajmuje trzecie miejsce w Polsce (za Warszawą i Krakowem) pod względem liczby osób studiujących na najbardziej cenionych przez pracodawców kierunkach INT (Informatyka, Nauki Ścisłe i Technologia), na których kształci się ponad 30,5 tys. studentów (23,4 proc. ogółu studentów w regionie). Dlatego tak dużo firm z branży BPO/SSC (usługi księgowe i finansowe, HR i IT), jak i coraz więcej startupów oraz małych, lokalnych podmiotów decyduje się na otwarcie oddziałów w tym mieście. Przekłada się to na dynamiczny rozwój rynku biurowego, który przez ostatnie 5 lat urósł ponad dwukrotnie, a perspektywy na kolejne lata są jeszcze bardziej obiecujące.

 Czym kierują się potencjalni najemcy biur, planujący rozwój we Wrocławiu?

Przede wszystkim oceniają, czy będą mogli pozyskać pracowników w odpowiednim czasie i o odpowiednich kwalifikacjach. Wrocław od lat jest liderem w branży BPO/SSC w Polsce i w związku z tym ma świetnie wykształcone kadry. Dotyczy to zarówno pracowników niższego szczebla, potrzebnych do obsługi mniej wymagających procesów, jak też o kadry z większym doświadczeniem. Kluczowy jest jednak dostęp do absolwentów uczelni technicznych z biegłym angielskim, co stanowi jedną z przewag konkurencyjnych miasta. Wrocław został również uznany za drugą najlepszą lokalizację do prowadzenia biznesu w rankingu europejskich miast średniej wielkości (European Cities of the Future 2018/19) opracowanym przez fDi Intelligence – oddział Financial Times. 

 Wrocławscy najemcy biur z branży IT coraz mocniej i z powodzeniem konkurują o pracowników z warszawskimi firmami.

Tak, coraz częściej widzimy, że specjalista z branży IT decyduje się na zmianę miejsca pracy na rzecz Wrocławia, bo otrzymał tutaj nie tylko korzystniejsze warunki pracy, ale także większe możliwości rozwoju zawodowego. Z najnowszego raportu „Activity of Professionals and Managers in the Labour Market in Poland”, wynika, że to Wrocław jest najchętniej wybieranym przez menedżerów miastem do relokacji. Został także uznany za najlepsze miasto do pracy i życia przez ekspatów. Pracodawcy zachęcają informatyków do zmiany miejsca zamieszkania, oferując dofinansowanie wynajmu mieszkania czy opiekę przedszkolną.

 • 1
 • 2
 • rei 2018-02-15 20:33:41
  A gdzie info o trzecim centrum biurowym czyli okolicach pl. Grunwaldzkiego? I skąd info, że Cuprum powstanie bo jak na dziś to pewniejsza kolejna dziura w zabudowie tkanki miejskiej.
 • wars 2018-02-14 16:55:04
  Buhahaha dobre - tydzień temu doganiał Kraków, teraz Warszawę a za tydzień pewnie Londyn przegoni...
  Płatny PR Wrocławia stracił już kontakt z rzeczywistością!!!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA