PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wrocław gotowy na nowe inwestycje

  • Autor: Propertynews.pl
  • 08 gru 2014 10:17

Wrocław gotowy na nowe inwestycje

W ostatnich latach Wrocław przeszedł długą drogę. Dziś to jedna z najlepiej ocenianych polskich aglomeracji. - Wciąż stawiamy poprzeczkę wyżej. Zrobiliśmy już dużo, ale przed nami jeszcze wiele wyzwań - powiedział podczas Property Forum Wrocław 2014 Adam Grehl, wiceprezydent miasta.

REKLAMA

- To, jak wielką pracę udało nam się wykonać, widać m.in. po rankingach najbardziej atrakcyjnych inwestycyjnie miast. Uczymy się od najlepszych i wciąż chcemy realizować kolejne projekty - tłumaczył Adam Grehl.

Podstawą, zdaniem wiceprezydenta miasta, są dalsze inwestycje w zakresie edukacji. - Gospodarka XXI wieku oparta jest na wiedzy. Inwestujemy w szkolnictwo i ofertę akademicką, przyciągamy studentów z kraju i zagranicy - powiedział.

Jednocześnie bardzo istotną kwestią jest współpraca z inwestorami. Dzięki temu firmy otwierają tu swoje placówki. - Chcemy stworzyć warunki inwestycyjne dla każdego, kto chce tu działać. Nasza polityka względem rynku nieruchomości komercyjnych jest, w moim przekonaniu, bardzo dobra. W ciągu ostatnich 10 lat powstało tu łącznie 600 tys. mkw. nowczesnej powierzchni biurowej i realizowane są kolejne projekty. Dzięki temu wykształciło się dobre środowisko dla biznesu, które wciąż się rozwija - dodał Grehl.

Ważnym aspektem, zdaniem przedstawiciela samorządu, jest także inwestowanie w innowacyjność. To dobrze wpływa nie tylko na sam Wrocław, ale także na firmy z sektora usług dla biznesu. - Wspieramy Wrocławski Park Technologiczny i szereg innych projektów. To pomaga nam przyciągać kolejnych inwestorów - dodaje.

Najważniejsze jest jednak dobre samopoczucie i pozytywna ocena miasta ze strony inwestorów. - Musimy pracować z tymi firmami, które już tu są. One się rozwijają, zwiększają zatrudnienie, ale także przyciągają inne inicjatywy. Staramy się utrzymywać z nimi dobry kontakt, by nie zawiedli się na Wrocławiu - podsumował wiceprezydent miasta.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA