PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wrocław to wciąż rynek dużych możliwości dla deweloperów

  • Autor: Propertynews.pl
  • 27 lis 2012 17:00

Wrocław jest rozpoznawalny w Europie i bardzo dobrze postrzegany przez inwestorów, deweloperów, fundusze inwestycyjne i firmy działające w sektorze PBO. Zdaniem Moniki Rajskiej-Wolińskiej z Colliers International są to główne czynniki, które powodują, że wrocławski rynek powierzchni komercyjnych cieszy się dużym sukcesem, szczególnie w segmencie biurowym.

REKLAMA

- Wrocław to drugi - po Krakowie - regionalny rynek biurowy w Polsce. Jest on bardzo ciekawy szczególnie pod względem już obecnych, jak i potencjalnyców najemców. 72 proc. wszystkich zawartych w trzecim kwartale br. transakcji najmu było związane z sektorem nowoczesnych usług biznesowych - mówi Monika Rajska-Wolińska.

- Niski współczynnik wolnej powierzchni zachęca deweloperów do realizacji kolejnych inwestycji. Widzimy, że sektor ten ma bardzo duży potencjał i ciągle będzie się rozwijał, tym bardziej, że władze miasta i Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej bardzo aktywnie działają w celu przyciągnięcia nowych inwestorów z branży outsourcingu usług biznesowych - dodaje specjalistka Colliers International.

Z kolei rynek powierzchni magazynowych, logistycznych i produkcyjnych we Wrocławiu plasuje się pod względem wielkości na piątym miejscu w kraju. - Widzimy tutaj jeszcze duży potencjał. Działa tu wiele firm produkcyjnych z branży AGD. Rozwinięty jest także rynek handlowy, który wpływa na rozwój infrastruktury magazynowej - informuje Rajska-Wolińska.

Jej zdaniem rozbudowy dwóch dużych centrów handlowych spowodują (Park Handlowy Bielany i Magnolia Park - red.), że rynek powierzchni handlowych na pewien czas zostanie nasycony. - Deweloperzy planujący nowe galerie podchodzą do inwestycji bardzo ostrożnie, ale są już wykupione działki pod kolejne projekty - dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA