PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wrocławski rynek biurowy coraz mocniejszy

  • Autor: propertynews.pl
  • 15 gru 2016 17:27

Wrocławski rynek biurowy coraz mocniejszy Katarzyna Krokosińska, dyrektor biura JLL we Wrocławiu

Wrocław jest, po Warszawie i Krakowie, trzecim co do wielkości rynkiem biurowym w Polsce. Łączne zasoby powierzchni biurowej przekraczają tu 800 tys. mkw., a deweloperzy nie zwalniają tempa - wynika z analiz firmy doradczej JLL.

REKLAMA

Największymi obiektami oddanymi do użytku w tym roku były: Business Garden (36 600 mkw.), Pegaz (18 500 mkw.), Kaufland HQ (budynek na potrzeby własne; 16 000 mkw.) oraz Nobilis Business House (14 800 mkw.). Głównymi projektami w budowie są: Sagittarius Business House I&II (Echo Investment), Retro Office House (LC Corp), Green 2Day (Skanska Property Poland) oraz West Link (Echo Investment). Tylko w okresie od początku roku do końca września Wrocław wzbogacił się o 62 000 mkw. biur, a do końca roku wolumen nowej podaży przekroczy 100 000 mkw.

- Wrocław jest trzecim co do wielkości rynkiem biurowym w Polsce, po Warszawie i Krakowie. Pierwsze nowoczesne biurowce, takie jak np. Centrum Biurowe Globis, Grunwaldzki Center, Bema Plaza, West House zaczęły powstawać tu około 10 lat temu i od tamtego czasu rynek rozwija się bardzo dynamicznie - wymienia Katarzyna Krokosińska, dyrektor biura JLL we Wrocławiu. – Podobnie jak w całej Polsce, we Wrocławiu aktywni są zarówno deweloperzy międzynarodowi, np. Skanska czy Vastint, jak i ogólnopolscy - np. Echo, LC Corp. Również deweloperzy lokalni jak Archicom czy Vantage Development coraz mocniej zaznaczają swoją obecność w obszarze nieruchomości komercyjnych - dodaje.

W okresie od I do III kw. włącznie we Wrocławiu podpisano umowy najmu na 78 850 mkw. (trzeci wynik w Polsce, po Warszawie i Krakowie). Jak w innych głównych miastach poza Warszawą dynamiczny rozwój rynku biurowego we Wrocławiu nie byłby możliwy bez sektora usług dla biznesu. Z danych ABSL wynika, że w mieście działa 111 centrów usług dla biznesu zatrudniających 34 200 osób. Wejścia nowych marek i rozwój firm już działających we Wrocławiu przekładają się na duże zapotrzebowanie na powierzchnie i pojawianie się nowych lokalizacji biurowych.

- Rozwija się zachodnia część miasta, między centrum a lotniskiem, wzdłuż ulicy Legnickiej i Strzegomskiej. Jest tu miejsce na nowoczesne, budowane w wielu etapach, parki biznesu. We Wrocławiu powstaje także Centralny Obszar Biznesu – zlokalizowany na granicy Starego Miasta i południowej części Wrocławia, w odległości ok. 300 m od Dworca Głównego PKP i 15 minut spacerem od Rynku - dodaje Katarzyna Krokosińska, dyrektor biura JLL we Wrocławiu.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA