PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wrocławski rynek biurowy pod lupą

  • Autor: Propertynews.pl
  • 30 wrz 2014 17:14

Wrocławski rynek biurowy pod lupą

W ostatnich pięciu latach we Wrocławiu oddano do użytku 32 nowoczesne budynki biurowe, a podaż powierzchni wzrosła aż o 59 proc. Motorem rozwoju rynku pozostaje sektor usług dla biznesu. 41 proc. wynajętych zasobów biurowych w mieście przypada właśnie na firmy z tej branży.

REKLAMA

JLL przedstawiło raport pt. „Wrocław: rynek biurowy i rynek pracy" analizujący atrakcyjność inwestycyjną stolicy Dolnego Śląska w obszarze nieruchomości biurowych i dostępu do wykwalifikowanych kadr. Materiał powstał we współpracy z firmą Hays Poland.

- Kombinacja takich atutów jak dostęp do wykształconych kadr znających języki obce, położenie, infrastruktura transportowa i biurowa, proinwestycyjna polityka władz i instytucji lokalnych oraz wysoka jakość życia stanowią magnes dla międzynarodowych firm z sektora usług dla biznesu. Nieprzypadkowo, w najnowszym rankingu najlepszych lokalizacji pod projekty outsourcingowe na świecie, przygotowanym przez Tholons, Wrocław zanotował największy awans - o 10 pozycji, na miejsce 65 i jest jednym z trzech polskich miast - obok Krakowa i Warszawy, sklasyfikowanym w tym zestawieniu - mówi  Katarzyna Krokosińska, starszy konsultant w Dziale Wynajmu Powierzchni Biurowych i Reprezentacji Najemcy w JLL, odpowiedzialna za rynek wrocławski.

- Z Wrocławiem plany wiążą zarówno nowi inwestorzy tacy jak np. SoftServe, wywodzący się z Ukrainy dostawca usług IT, który uruchomi w stolicy Dolnego Śląska swoje centrum rozwoju oprogramowania, jak i firmy już tu obecne, m.in. Atos, BNY Mellon, Credit Suisse, Capgemini, HP, IBM, Nokia czy Viessman, które traktują miasto jako lokalizację umożliwiającą długofalowy rozwój zarówno w obszarze usług, jak i kadr - dodaje Kokosińska.

- Wrocław jest trzecim co do wielkości rynkiem biurowym w Polsce, oferującym 555 900 mkw. nowoczesnej powierzchni, a jednocześnie jednym z najszybciej rozwijających się rynków w kraju, zarówno pod względem liczby powstających obiektów, jak i aktywności najemców. W ostatnich pięciu latach oddano do użytku 32 nowoczesne budynki biurowe, a podaż powierzchni wzrosła aż o 59 proc.. W budowie pozostaje dalsze prawie 125 000 mkw., z czego większość trafi na rynek do końca 2015 r. Deweloperzy nadal czują się pewnie inwestując w budynki biurowe, co jest rezultatem m.in wysokiego popytu generowanego w największej mierze przez sektora usług dla biznesu. Międzynarodowe firmy z tej branży są głównym odbiorcą nowych projektów, a ich udział w wynajętej powierzchni biurowej w mieście to 41 proc. - dodaje Nina Stępień, analityk rynku, JLL.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA