PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wybrano nowego wykonawcę rozbudowy Technoparku Pomerania

  • Autor: PAP
  • 26 lis 2013 09:19

Rozstrzygnięto przetarg na nowego generalnego wykonawcę rozbudowy Technoparku Pomerania. Prace wykona firma Skanska z Warszawy - poinformowała Justyna Siwińska z biura prasowego Technoparku.

REKLAMA

W przetargu na kontynuację rozbudowy Technoparku Pomerania, ogłoszonym 4 października br., oferty złożyły trzy firmy budowlane - oprócz zwycięzcy również Erbud SA oraz Mercury Engineering.

Skanska zaoferowała najniższą cenę - niecałe 53 mln zł.

Rozstrzygnięcie przetargu na nowego generalnego wykonawcę rozbudowy Technoparku Pomerania uprawomocni się 2 grudnia br. Jeżeli do tego czasu nie będzie odwołań, to podpisanie umowy z nowym wykonawcą nastąpi w połowie grudnia br. Nowy wykonawca powinien rozpocząć prace budowlane do końca tego roku.

Inwestycja ma opóźnienie 12 miesięcy. To efekt niewywiązania się z warunków umowy poprzedniego generalnego wykonawcy, firmy Tembud Bis, z którym rozwiązano umowę.

Jak zapewniają służby prasowe Technoparku, unijne dofinansowanie projektu nie jest zagrożone, bowiem w uzgodnieniu z Zachodniopomorskim Urzędem Marszałkowskim przedłużono termin realizacji inwestycji do marca 2015 roku.

Rozbudowę Technoparku rozpoczęto w kwietniu ub.r. Według założeń inwestora, którym jest miasto Szczecin, Technopark stanie się kluczowym ośrodkiem wspierającym innowacyjną przedsiębiorczość; ma wspomóc lokalnych przedsiębiorców, ale też zwiększyć atrakcyjność miasta dla zagranicznych firm.

Cała inwestycja ma kosztować ok. 100 mln zł, z czego dofinansowanie unijne to 40 proc.

Technopark Pomerania wzbogaci się o trzy budynki o łącznej powierzchni 11 tys. m kw. W dwóch z nich powstaną biura, baza konferencyjno-szkoleniowa, przestrzenie wystawiennicze oraz zaplecze socjalne. Trzeci budynek zostanie przeznaczony na centrum informatyczne, z największą w regionie serwerownią, która umożliwi świadczenie nowych usług przez firmy IT.

W funkcjonującym od trzech lat obiekcie swoją siedzibę ma obecnie 19 firm IT, które korzystają z takiej pomocy jak doradztwo prawne czy w zarządzaniu, z finansowania ze środków UE oraz usług związanych z promowaniem ich działalności.

Od października 2010 roku do października 2013 roku zarządca Technoparku zawarł 66 umów z firmami, w tym 37 z mieszczącymi się w Pomeranii. W 2012 roku firmy korzystające z biznesowego wsparcia Technoparku utworzyły w sumie 247 miejsc pracy. 92 proc. z tych przedsiębiorstw nadal funkcjonuje na rynku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA