PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wykonawcy Stadionu Narodowego pozwą NCS

  • Autor: Rzeczpospolita
  • 13 maj 2013 17:06

Konfliktu wokół Stadionu Narodowego ciąg dalszy. Wykonawcy inwestycji - konsorcjum Elektrobudowy, Agatu i Qumaka chce wejść na ścieżkę sądową jeśli chodzi o wypłacenie przez Narodowe Centrum Sportu ostatniej części zapłaty za inwestycję - pisze Rzeczpospolita.

REKLAMA

Firmy domagają się wypłaty 14,3 mln złotych, których do tej pory nie przekazał operator Stadionu Narodowego. Według przedstawicieli NCS stadion nie został wykonany zgodnie z projektem co oznacza uchylenie decyzji o odbiorze obiektu.

Z taką opinią nie chcą zgodzić się szefowie firm, które wybudowały stadion. Ich zdaniem zarzuty NCS są bezzasadne m.in. z tego powodu, że na stadionie wciąż odbywają się różnego rodzaju imprezy. Konsorcjum chce także włączyć do sprawy kwestię tzw. miękkich roszczeń, czyli opłat za obsługę instalacji i jej użytkowanie a także serwis. Zobowiązany do tego był użytkownik obiektu, jednak wcześniej firmy zdecydowały się na nieodpłatne wykonywanie tych czynności. Ich decyzja uległa zmianie po postępowaniu NCS względem wypłaty 14 milionów złotych.

Łączna wartość umowy to prawie 140 mln złotych.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA