PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Z Australii do Katowic. Globalny koncern IT otwiera pierwsze biuro w Polsce

  • Autor: propertynews.pl
  • 21 wrz 2016 13:52

Z Australii do Katowic. Globalny koncern IT otwiera pierwsze biuro w Polsce Silesia Business Park w Katowicach, mat. prasowe

Altium, międzynarodowy koncern IT o australijskich korzeniach otworzy pierwszy oddział w Polsce. Na swoją siedzibę firma wybrała kompleks Silesia Business Park w Katowicach, wynajmując prawie 770 mkw. przestrzeni biurowej, której deweloperem jest Skanska Property Poland.

REKLAMA

Altium specjalizuje się w rozwoju oprogramowania do projektowania kluczowych podzespołów urządzeń elektronicznych. Do tej pory firma otworzyła europejskie oddziały w Karlsruhe (Niemcy), Amersfoort (Holandia) oraz Kijowie (Ukraina). Nowy najemca w październiku tego roku wprowadzi się do budynku B kompleksu Silesia Business Park. Jego sąsiadami będą m.in. Capgemini oraz dwie spółki grupy Orbico.

- Silesia Business Park staje się miejscem, gdzie swoją przestrzeń na przyszłość znajduje wielu globalnych graczy, którzy wierzą w Katowice. W jednym kompleksie obok siebie znajdą się działający na całym świecie przedstawiciele branży IT, firma konsultingowa oraz znany dystrybutor z branży FMCG. Wybór Polski i Katowic przez Altium - doświadczonego giganta na rynku IT to wspaniały dowód, że miasto wybija się w tej dziedzinie coraz wyżej. Jesteśmy pewni, że cennym specjalistom nowego najemcy będzie się u nas wygodnie pracowało – mówi Tomasz Zydorek, negocjator ds. wynajmu w Skanska Property Poland.

Silesia Business Park, dzięki fasadzie w charakterystyczne czarne, złote i brązowe pasy, przywodzące na myśl popularny deser, przez mieszkańców Katowic został nazwany „tiramisu”. Trzy estetyczne budynki biurowe – docelowo cztery - położone są przy jednej z głównych ulic w Katowicach, niedaleko centrum miasta. Naprzeciw znajduje się galeria handlowa, a na parterze – centrum medyczne. Słoneczne, przestronne i nie przecięte filarami przestrzenie pięter dają się swobodnie podzielić, w zależności od potrzeb pracowników. Jest to możliwe również dzięki odpowiedniemu zaplanowaniu systemów klimatyzacji czy wentylacji. Będą one działały wydajnie bez względu na liczbę pomieszczeń w biurach najemców. Oznacza to, że wraz ze wzrostem biznesu i zmieniającymi się potrzebami, pracodawcy będą mogli przearanżować lub rozszerzyć siedzibę, zachowując ten sam komfort pracy. To ważna zaleta, która pozwoli nadążyć za błyskawiczną ewolucją biurowych trendów. Obecnie najbardziej innowacyjni pracownicy stawiają na firmy oferujące swobodne aranżacje, oparte na aktywnościach zespołu.

Po przeprowadzce Altium, budynek B będzie skomercjalizowany w 82 proc. Obecnie trwają prace nad budową budynku C, których zakończenie zaplanowane jest na czwarty kwartał 2016 roku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA