PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Za premium trzeba słono płacić. Gdzie mieszczą się najdroższe biura na świecie?

  • Autor: PropertyNews.pl/WorldPropertyJournal.com
  • 08 gru 2017 13:23

Za premium trzeba słono płacić. Gdzie mieszczą się najdroższe biura na świecie? fot. Pixabay

Ostatni raport JLL Premium Office Rent Tracker ujawnia, że Central w Hongkongu jest liderem w kategorii najdroższych czynszów wynajmu w biurach premium. Kolejne pozycje zajmują Midtown Manhattan w Nowym Jorku, londyński West End, Finance Street w Pekinie oraz Dolina Krzemowa w Kalifornii. Siedem z dziesięciu miast na świecie o najdroższych biurach jest zlokalizowane w regionie Azji i Pacyfiku, a chińskie miasta obejmują połowę z 10 głównych lokalizacji biur klasy premium.

REKLAMA

Termin biur premium odnosi się do najlepszych lokali powyżej 929 mkw. zlokalizowanych w najwyższej jakości budynkach w dystryktach biurowych miasta.

Wysokie czynsze w Hongkongu są napędzane przez trwające braki odpowiednich obiektów oraz duże zapotrzebowanie ze strony chińskich firm. Mała liczba wolnych miejsc sprawiła, że koszt najmu na rynku biurowym w Hongkongu wzrósł o 0,8 proc. kwartał do kwartału.

Eksperci przyznają, że nowym trendem będzie prawdopodobnie decentralizacja, bo firmy szukają lokalizacji w przystępnej cenie, a różnica pomiędzy Central a alternatywnymi dzielnicami, jak choćby Hongkong East wynosi aż 64 proc. Prognozuje się, że chińskie firmy pozostaną aktywne w Central w przyszłym roku, a czynsze biur premium wzrosną  o 5 proc.

Bogate w technologię miasta na całym świecie są mocno reprezentowane wśród najdroższych rynków biurowych, za przykłady mogą uchodzić technologiczne huby z USA: Midtown w Nowym Jorku, Dolina Krzemowa, San Francisco czy Boston, jak również europejskie Londyn czy Sztokholm.

Podobnie dzieje się w rejonie Azji i Pacyfiku - tu mocną pozycję mają Pekin (czwarty), Shenzen (ósme) i Tokio (dziewiąte), wszystkie technologicznie zaawansowane.

Eksperci wyjaśniają, że firmy z sektora technologicznego są najbardziej skłonne wydawać na biura premium. To strategia mająca na celu przyciągnięcie talentów i wzmocnienie wizerunku. Koszt najmu pozostaje kluczową kwestią, jednak w wyborze siedziby firmy priorytetem staje się dostęp do najlepszych pracowników, co zapewnia biuro premium.

Firmy robią wszystko, by przestrzeń biurowa spełniała wymagania i zapotrzebowania pracowników, wzmacniając ich efektywność i poziom zaangażowania. Ważne jest zapewnienie elastyczności i wyboru środowiska pracy. Wysokiej jakości usługi, począwszy od gastronomii, po przestrzeń rekreacyjną, siłownie i miejsca wypoczynku mają szansę, jak przewidują eksperci, stać się standardem w biurach klasy premium.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA