PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Zakupy i deweloperka. Karimpol szuka nowych możliwości

  • Autor: Propertynews.pl
  • 08 sie 2016 07:38

Zakupy i deweloperka. Karimpol szuka nowych możliwości Harald Jeschek, partner zarządzający grupy Karimpol

Zarówno akwizycje, jak i realizacja nowych projektów biurowych - to plany firmy Karimpol. - Warszawa ma ciągle duży potencjał, dlatego szukamy tu nowych możliwości - mówi w rozmowie z Propertynews.pl Harald Jeschek, partner zarządzający grupy Karimpol.

REKLAMA

Zdecydowali się Państwo na budowę kolejnego biurowca Equator. Nie obawiają się Państwo obecnej sytuacji na warszawskim rynku biurowym - chodzi o dużą podaż nowych projektów?

Dynamika rynku powierzchni biurowych nie została zbudowana z dnia na dzień. To rezultat nieustannego rozwoju całej polskiej gospodarki przez ostatnią dekadę. Z tego powodu bardzo pozytywnie oceniamy przyszłość rynku nieruchomości komercyjnych w Warszawie bez względu na to czy krótkoterminowa podaż zrówna się z krótkoterminowym popytem w następnych dwóch kwartałach.

Jak długo, Pana zdaniem, utrzyma się sytuacja "rynku najemcy" w Warszawie? W jaki sposób wpływa to na negocjacje umów najmu z firmami, które myślą o wejściu do biurowców Karimpolu?

Nikt nie jest w stanie przewidzieć krótkoterminowych ruchów, zmian na rynku. Oczywiście, branża powierzchni biurowych jest bardzo konkurencyjna, najemcy mogą teraz swobodnie wybierać spośród wielu ofert biurowych w dobrych cenach. To pokazuje, że prognozy niektórych ekspertów sprzed kilku lat dotyczące spadku boomu na powierzchnie biurowe ciągle się nie sprawdziły. Być może analitycy nie liczyli na tak wysoki poziom popytu. Zamiast skupiać się na prognozach wolimy skoncentrować się na dostarczaniu dobrej jakości projektów, które od 20 lat są naszą wizytówką.

Jak przedstawia się harmonogram budowy wieżowca Skyliner? Czy mają już Państwo wszystkie niezbędne pozwolenia? Kto będzie wykonawcą?

Posiadamy wszystkie niezbędne pozwolenia na budowę. Wykonaliśmy także prace podziemne polegające na wkopaniu w grunt ścian szczelinowych o głębokości 33 metrów, które zabezpieczają budynek przed działaniem czynników zewnętrznych tj. nacisk i osuwanie ziemi, gwarantują wodoodporność konstrukcji oraz pełnią funkcję przeniesienia obciążeń pionowych. Trwa proces wyboru Generalnego Wykonawcy części naziemnej biurowca. Jak tylko go zakończymy będziemy mogli przedstawić szczegółowy harmonogram prac budowlanych.

Skyliner będzie kolejnym projektem wieżowym przy Rondzie Daszyńskiego. Jaki jest Państwa pomysł na przyciągnięcie najemców, na wyróżnienie obiektu od konkurencji?

Podobnie jak przy naszych poprzednich projektach, cechą wyróżniającą Skyliner będzie jego wysoka jakość. Będzie się ona przejawiała w wielu aspektach zaczynając od standardu budownictwa, doborze materiałów wykończeniowych, funkcjonalności w planowaniu przestrzeni, efektywności pod względem zastosowanych rozwiązań, na wydajności kończąc. Korzyścią dla najemców będzie możliwość efektywnego zaaranżowania przestrzeni, oszczędności w eksploatacji związane z zastosowaniem ekonomicznych rozwiązań oraz design budynku, dzięki któremu będzie on pełnił bardzo reprezentacyjną funkcję.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA