PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Zatrudnienie w SSC rośnie na potęgę

  • Autor: Propertynews.pl
  • 27 wrz 2016 12:58

Zatrudnienie w SSC rośnie na potęgę fot. Shutterstock

W roku 2015 zatrudnienie w sektorze nowoczesnych usług biznesowych w Polsce systematycznie wzrastało. W okresie ostatnich dwóch lat liczba pracowników centrów usług z kapitałem zagranicznym zwiększyła się o ponad 1/3. Regularnie zwiększa się też liczba miejsc pracy w tej branży.

REKLAMA

Takie wnioski przynosi raport ABSL. W całej Polsce funkcjonuje ponad 600 centrum usług wspólnych z kapitałem zagranicznym. W ostatnich latach zatrudnienie w sektorze wzrosło o minimum 36%.

 - Inwestorzy zagraniczni bardzo często wybierają Polskę jako lokalizację SSC/BPO ze względu na wykwalifikowaną kadrę, wysoką jakość świadczonych usług oraz wciąż niskie koszty utrzymania. Rok 2012 i 2013 to okres bardzo intensywnego rozwoju w branży. Odnotowaliśmy wtedy rekordową liczbę nowych centrów, które korzystnie wpłynęły na zwiększoną liczbę miejsc pracy w wielu regionach. W efekcie, już 40 miejscowości w Polsce może pochwalić się obecnością centrów z kapitałem zagranicznym - powiedziała Barbara Echaust Senior Consultant w Spring Professional.

Warto dodać, że sektor SSC/BPO nie zamierza stać w miejscu. Jak wynika z analiz ABSL aż 86% centrów prognozuje zwiększenie zatrudnienia do końca 2016 roku, przeciętnie o 28%. Większość tych organizacji planuje też rozszerzenie działalności o kolejne specjalizacje, co może być wyjątkowo atrakcyjne zarówno dla kandydatów starających się o pracę w branży jak i dla pracowników, którzy z pewnością będą mieli możliwość rozwoju w nowych obszarach działalności.

- Czas najintensywniejszych inwestycji w sektorze pewnie jest już za nami, ale to właśnie ta branża generuje wciąż największą liczbę wakatów w Polsce i to nie powinno ulec zmianie jeszcze przez kilka lat. Według prognoz, do 2020 roku planowane zatrudnienie w tym biznesie będzie wynosiło ponad 250 tysięcy osób - mówi Barbara Echaust.

Rynek centrum usług wspólnych to głównie procesy związane z IT, finansami i HR. Specjalizacje z tych obszarów są najbardziej popularne i tych ofert pracy w sektorze SSC/BPO jest najwięcej. Bardzo dużą popularnością nadal cieszą się duże aglomeracje. Nie licząc Krakowa i Warszawy, gdzie takich organizacji jest najwięcej, do najczęściej wybieranych lokalizacji należą Wrocław, Poznań czy Trójmiasto. Warto jednak dodać, że mniejsze miasta coraz częściej dołączają do grona wyżej wymienionych. Wzrost zatrudnienia odnotowały m.in.: Lublin, Toruń, Opole. W zestawieniu nie można też pominąć Katowic, które cieszą się dużym zainteresowaniem międzynarodowych inwestorów. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA