PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Zbigniew Jakubas wierzy, że w 2013 r. ruszy z inwestycją na warszawskim Żeraniu

  • Autor: newseria.pl
  • 10 paź 2012 09:11

Budowa mieszkań i biur na warszawskim Żeraniu w inwestycji Mennicy Polskiej, której głównym udziałowcem jest Zbigniew Jakubas rusza w przyszłym roku. Jak na razie osiedle finansowane ma być bez udziału kredytów. Inwestycja pochłonąć może nawet 3 mld zł. Według biznesmena zapaści na rynku nieruchomości nie ma i nie obawia się też kłopotów ze sprzedażą mieszkań w przyszłości.

REKLAMA

- Ludzie teraz też kupują mieszkania. To nie jest tak, że w Warszawie rynek stanął zupełnie. Cały czas kilka tysięcy mieszkań jest sprzedawanych i kupowanych. Młodzi ludzie będą w dalszym ciągu napływali do Warszawy. Każda stolica europejska to jest ok. 10 proc. populacji danego kraju: Londyn, Paryż, Wiedeń. Warszawa stanowi na razie 5 proc. populacji Polski - mówi Agencji Informacyjnej Newseria Zbigniew Jakubas, główny udziałowiec Mennicy Polskiej.

Firma zdecydowała się, że mieszkania reprezentować będą najbardziej płynną średnią półkę cenową i duża ich część ma mieć około 40-50 mkw. powierzchni.

- Tę ziemię kupiliśmy relatywnie niedrogo, w metrze kwadratowym ponad 300 zł, więc jeżeli skalkulujemy mieszkanie między 5 a 6 tys. zł za mkw., to myślę, że w tym miejscu chętni powinni być - mówi biznesmen.

Blisko 28 ha nieruchomości na warszawskiej Pradze Północ kontrolowana przez Jakubasa Mennica kupiła w maju zeszłego roku od Fabryki Samochodów Osobowych za ponad 144 mln zł.

- W tej chwili w trakcie są procedury związane z możliwością rozpoczęcia tej inwestycji, czyli uczestniczymy w zmianie planu zagospodarowania przestrzennego. Wierzę, że w przyszłym roku rozpoczniemy również całą inwestycję - mówi Zbigniew Jakubas.

Lokale mieszkalne stanowić mają 60 proc. inwestycji. Pozostała część przeznaczona będzie na biura i obiekty handlowe.

- Będzie to handel zarówno mały, jak i wielkopowierzchniowy oraz oczywiście pełna infrastruktura dla takiego dużego obiektu, czyli przedszkola, żłobki, małe sklepy, pralnie, kafejki - wylicza.

Projekt - który roboczo nazywa się Dolina Wisły - będzie realizowany etapami, by inwestycja mogła być finansowana samodzielnie przez grupę Mennicy.

- Środki mamy własne. Na najbliższe kilkanaście miesięcy nie przewidujemy kredytowania się - podkreśla.

Przekonuje przy tym, że zanim mieszkania wejdą na rynek i przy takim poziomie kalkulacji cen firma będzie bardzo atrakcyjnym deweloperem, podobnie jak atrakcyjna będzie sama lokalizacja.

- Do centrum Żoliborza jest kilometr w prostej linii. Most Krasińskiego będzie budowany w najbliższych latach. Myślę, że zanim my skończymy, to most już będzie gotowy, a dochodzi on praktycznie do jednego narożnika naszej działki - mówi.

W założeniach obszar Doliny Wisły ma nie być ogrodzony, a w grę wchodzi także m.in. budowa portu dla żaglówek.

- Tam będzie ponad 0,5 mln mkw. powierzchni. To jest inwestycja policzona na 7-8, może nawet 9 lat.
Na samym końcu w kosztach własnych to jest ok. 2,5-3 mld zł - dodaje.

Na swoim koncie Mennica ma m.in. budowę osiedla mieszkaniowego Rajska Jabłoń w Jabłonnej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA