PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Zielone światło dla kompleksu biurowego obok Spodka

  • Autor: propertynews.pl
  • 10 gru 2015 10:37

Zielone światło dla kompleksu biurowego obok Spodka Katowice, Spodek, fot. de.wikipedia.org

Firma TDJ Estate otrzymała pozwolenie na budowę kompleksu biurowego, który zostanie zrealizowany na działce w centrum Katowic, obok Spodka. Na terenie nieruchomości prowadzony jest natomiast ostatni etap prac rozbiórkowych.

REKLAMA

Kompleks biurowy składający się z dwóch budynków połączonych parkingiem oraz fazowana realizacja – to pierwsze potwierdzone szczegóły inwestycji. 10 grudnia br. Urząd Miasta Katowice formalnie zatwierdził plan budowy, umożliwiając tym samym przystąpienie do kolejnego etapu przedsięwzięcia.

– Wydanie pozwolenia na budowę to potwierdzenie naszych wcześniejszych deklaracji, że prace nad inwestycją odbywają się wielotorowo i są już mocno zawansowane. Natomiast nie jest to jeszcze czas na przedstawienie wszystkich szczegółów, ponieważ dokładny kształt projektu zależy od wielu elementów, co do których stosowne decyzje zostaną powzięte w kolejnych miesiącach – mówi Maciej Wójcik, prezes zarządu TDJ Estate. – To bardzo ważna inwestycja nie tylko dla naszej firmy, ale także dla Katowic i regionu. W historii miasta, a zwłaszcza tej działki, wielokrotnie planowano rozmaite działania, a wręcz składano obietnice, m.in. w formie wizualizacji, których później nie dotrzymywano. Nasza postawa jest inna. Chcemy odpowiedzialnie i rzetelnie informować o projekcie, opowiadając o jego potwierdzonych szczegółach – dodaje.

Obok Spodka powstanie kompleks dwóch budynków połączonych podziemnym garażem. Zdecydowana większość powierzchni budynków będzie przeznaczona na funkcję biurową, która zostanie uzupełniona o przestrzeń handlowo-usługową, gdzie znajdą się m.in.: kantyna, oddział banku, firmy sektora finansowego oraz centrum medyczne i kawiarnia. Przesądzone jest także, że projekt będzie fazowany – obiekty nie powstaną równolegle, lecz w dwóch etapach, z przesunięciem czasowym. Ma to zapewnić możliwość płynnej komercjalizacji oraz stworzyć perspektywę elastycznego rozwoju potencjalnym najemcom.

– Projekt kompleksu biurowego tworzymy wspólnie z bytomską Medusa Group. Jej przedstawiciele są odpowiedzialni także za całokształt dokumentacji architektonicznej nowego obiektu. Liczymy, że zaangażowanie doświadczonego zespołu oraz realizacja wizji architektów spotka się z przychylnym przyjęciem społeczności lokalnej i docelowych odbiorców. Trwają już pierwsze rozmowy dotyczące najmu. – mówi Maciej Wójcik, prezes zarządu TDJ Estate.

Równolegle realizowany jest ostatni etap prac rozbiórkowych biurowca, który od początku lat 70-tych znajdował się na działce w centrum miasta. Teren o powierzchni nieco ponad 0,7 ha został nabyty przez TDJ Estate w 2013 r. za kwotę 29 mln zł.

TDJ Estate to część TDJ S.A., w skład której wchodzą także m.in. Grupa FAMUR, Zamet Industry i Polska Grupa Odlewnicza, spółki notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie o łącznej kapitalizacji 1,65 mld zł.

TDJ Estate Sp. z o.o. realizuje inwestycje w sektorze nieruchomości, w tym głównie projektach biurowych, mieszkaniowych, gruntowych i inwestycje w projekty bazujące na „land developingu”.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA