PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Zimowy ból głowy zarządców nieruchomości? Znamy lekarstwo

  • Autor: Propertynews.pl
  • 12 sty 2017 14:48

Zimowy ból głowy zarządców nieruchomości? Znamy lekarstwo Annick Van Hool, zarządca nieruchomości, NAI Estate Fellows

Zima przyszła w pełni. I chociaż oznacza to wspaniały czas dla wielu z nas np. spacery po śniegu, miłe wieczory przy kominku czy przygotowania do ferii, to może być koszmarem dla zarządców i serwisów sprzątających, jeśli w porę nie zadbają o odpowiednią konserwację powierzchni - pisze w komentarzu Annick Van Hool, zarządca GreenWings Offices z NAI Estate Fellows.

REKLAMA

Warunki pogodowe wpłyną nie tylko na zdrowie, ale także, na posadzki. Zima oznacza konieczność zwrócenia szczególnej uwagi na stan oraz utrzymanie podłóg, głownie w wejściach i recepcji budynków jak również w korytarzach i holach windowych na parterach.

W zimie, drogi i chodniki są solone i szlifowane. Pozostałości mieszanek przyklejają się do butów, by wraz z pracownikami, wejść na posadzkę w biurowcu i spowodować jej uszkodzenie. Dla powierzchni z kamienia, marmuru, drewna, laminatu czy winylu solanka to wróg numer 1!

Co powinien lub może zrobić zarządca, aby uniknąć uszkodzeń posadzki w okresie zimowym
i uniknąć kosztów napraw po zimie?

Należy zidentyfikować typ podłogi w budynku i ocenić jej stan bieżący. Czy kamienie są równe, czy nie, czy występują pęknięcia, w jaki sposób jest wykończona posadzka, czy nosi ślady wosku, akrylu czy innych udoskonaleń lub innych powłok? Od których producentów pochodzą udoskonalenia?

Warto zapytać dostawcę lub producenta, jak najlepiej przygotować podłogi na okres zimowy. Można zastosować dodatkowe impregnaty, woski lub powłoki, w zależności od typu podłogi. Na początku należy dokonać próby na niewielkiej powierzchni aby zobaczyć efekt.

Niewielka wilgotność nie jest bardzo szkodliwa, ale drewniana podłoga również będzie narażona na deformację. Mogą też pojawiać się małe pęknięcia. Podłogi laminowane lub z winylu mogą się kurczyć.

Należy sprawdzić czy poziom wilgotności jest wystarczająco wysoki dla podłogi zastosowanej
w danym obiekcie, aby zapobiec deformacjom oraz upewnić się, czy powstały zacieki i jak najszybciej je wytrzeć lub usunąć brudne plamy.

Serwis sprzątający powinien zostać przeszkolony i poinstruowany jak należy konserwować powierzchnie szczególnie w dniach najsilniejszych opadów deszczu czy śniegu, oraz posiadać wiedzę jak poprawnie aplikować środki impregnujące.

Pomimo ochrony powierzchni, podłogi będą mokre i śliskie ze względu na warunki atmosferyczne, a tym samym staną się niebezpieczne dla najemców i gości. Aby zmniejszyć zagrożenie, należy umieścić maty i dywaniki przy wejściach, recepcjach oraz windach, jak również dbać o regularną wymianę mat w ciągu dnia. Dodatkowo, trzeba umieścić w widocznych miejscach jasne oznakowanie "śliskie podłogi" na wszystkich powierzchniach wspólnych. Zabiegi te pomogą zmniejszyć ryzyko wypadków.

Odpowiednie przygotowanie posadzek oraz prawidłowa konserwacja i zachowanie należytych środków ostrożności pomoże zarządcy przejść przez okres zimowy z jak najmniejszym bólem głowy i pomoże ograniczyć koszty napraw do minimum. Szczególne, że posadzki o tylko jeden z wielu elementów utrzymania budynku, który w okresie zimowym wymaga większej uwagi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions Partner serwisu - Zinel

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA