PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Złotą 44 czeka metamorfoza

  • Autor: Propertynews.pl
  • 28 sie 2014 12:29

Złotą 44 czeka metamorfoza

Budząca wiele kontrowersji elewacja wieżowca Złota 44, może ulec zmianie. BBI analizuje modyfikacje w projekcie dotyczące m.in. wykończenia wnętrz, innego zagospodarowania niektórych przestrzeni czy właśnie samej fasady.

REKLAMA

Transakcja przejęcia jednego z największych projektów mieszkalnych w Europie - Złotej 44 przez konsorcjum firm BBI oraz funduszu Amstar to jedna z kluczowych inwestycji w tym roku na warszawskim rynku nieruchomościowym. - To dla nas wielkie wyzwanie. Jesteśmy pewni, że nasze wspólne kompetencje w realizacji wymagających projektów, a także stabilizacja finansowa projektu, jaką gwarantujemy, pozwolą na sfinansowanie tej znakomitej inwestycji - powiedział Michał Skotnicki, prezes BBI Development.

Przejęcie inwestycji od Orco Property Group zostało sfinalizowane 27. sierpnia. Złota 44 została zakupiona za kwotę 63 mln euro. Nabywcą jest konsorcjum firm BBI oraz amerykańskiego funduszu nieruchomościowego Amstar.

52-piętrowy (192 m.) wysokościowiec, który nabyło konsorcjum, oferujący luksusowe mieszkania, został zaprojektowany przez światowej sławy architekta polskiego pochodzenia - Daniela Libeskinda i jest jednym z najwyższych wieżowców mieszkalnych w Unii Europejskiej. Amstar i BBI Development S.A. wspólnie zakończą realizację inwestycji, w której zostanie oddanych do użytku 266 apartamentów.

Jak powiedział Michał Skotnicki, przejęcie nieruchomości to chęć wykorzystania przez BBI rosnącego popytu na luksusowe obiekty mieszkalne.

Prace wykończeniowe w obiekcie Złota 44 rozpoczną się w I kwartale 2015 r. Do tego momentu inwestorzy planują przygotowanie kompleksowej oferty sprzedażowej. Na pewno zmianie ulegną ceny za mieszkania w apartamentowcu. BBI analizuje także możliwość innych zmian w projekcie, jak m.in. kwestię wykończenia wnętrz, zagospodarowania niektórych przestrzeni, jak również możliwych zmian w zewnętrznej fasadzie.

Jak zaznaczyli przedstawiciele BBI, pierwsi klienci będą mogli wprowadzić się do wieżowca około rok po rozpoczęciu prac wykończeniowych. Możliwości swobodnego kreowania przestrzeni będą ograniczone - inwestorzy przewidują wykończenie mieszkań pod klucz na własną rękę. Obecnie sprzedanych jest 20 proc. z 266 apartamentów.

W tym momencie nazwa firmy, która dokończy budowę inwestycji jest nieznana. Inwestorzy toczą rozmowy m.in. z byłym wykonawcą projektu, firmą Inso. Jak ujawnili inwestorzy, przejęcie projektu nastąpiło wyłącznie za fundusze własne BBI oraz, przede wszystkim Amstar. Dalsze prace realizowane będą już za fundusze zewnętrzne - kredyt bankowy. Rozmowy w tej sprawie już się toczą.

- Rozpoczęcie współpracy z BBI Development S.A. poprzedzone było prowadzeniem głębokich analiz rynku i badaniem potencjału partnerów. Cieszymy się, że połączymy nasze siły z wiodącym deweloperem o szerokim doświadczeniu na rynku warszawskim. Oferujemy nasze pełne zaangażowanie w ponowne uruchomienie projektu i zapewnienie mu sukcesu realizacyjnego. Przejęcie inwestycji Złota 44 rozpoczyna naszą działalność na polskim ryku. Mamy nadzieję na dalsze wspólne realizacje inwestycji z firmą BBI Development, którą postrzegamy jako wiarygodnego i doświadczonego partnera - powiedział Jason Lucas, prezes zarządu Amstar Global Partners.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA