PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Zmiana charakteru pracy zdeterminuje przyszłość powierzchni biurowych

  • Autor: Kinnarps
  • 03 paź 2013 19:52

Zmiana charakteru pracy zdeterminuje przyszłość powierzchni biurowych

Technologia rozwija się w błyskawicznym tempie. Rozwój urządzeń mobilnych oraz szerokopasmowe połączenie z internetem już dziś otwierają drogę do zupełnego przeobrażenia się pracy biurowej. Zmiany w charakterze pracy odcisną swoje piętno także na powierzchni biurowej. Firma Kinnarps przygotowała raport mający na celu podsumowanie nadchodzących trendów w miejscach pracy XXI wieku.

REKLAMA

W badaniu przeprowadzonym przez zakładową kasę chorych BKK 84 proc. Niemców potwierdziło swoją dostępność poza normalnymi godzinami pracy. Ponadto 51 proc. respondentów powiedziało, że można się z nimi kontaktować przez całą dobę.

Rozwój technologii w ostatnich kilku latach doprowadził do fundamentalnych zmian w społeczeństwie. Na całym świecie życie zawodowe i prywatne łączą się w jedno. Stało się już na przykład zupełnie oczywiste, że większość linii lotniczych udostępnia swoim klientom bezprzewodowe łącza Wi-Fi. Po odprawie rozsiadamy się wygodnie w fotelach i włączamy laptopy, żeby przejrzeć arkusz kalkulacyjny, napisać raport czy zapłacić rachunki, podczas gdy samolot leci 10 km na ziemią. A jeszcze zaledwie 12 lat temu, 11 września 2001 roku, samolot Airforce One z prezydentem Stanów Zjednoczonych Georgem Bushem na pokładzie musiał awaryjnie lądować z powodu braku łączności z Pentagonem.

Świat, jaki znamy, zmienia się wraz ze stale pojawiającymi się innowacjami. Niektóre z nich są naprawdę niesamowite. Firma Google zaprezentowała niedawno zakładany na głowę komputer sterowany głosem, który wygląda jak para zwykłych okularów. Wydając okularom odpowiednie polecenia, można nie tylko otwierać drzwi czy sterować oświetleniem w biurze, ale również rejestrować wydarzenia z codziennego życia i na żywo dzielić się nimi z przyjaciółmi i znajomymi z pracy. Trudno sobie wyobrazić, jaki to będzie mieć wpływ na nasze spotkania w przyszłości. Gdy oczy jednej osoby stają się oczami drugiej, to trudno jest sobie wyobrazić jeszcze większe zbliżenie. Nadeszła era łączności bezprzewodowej.

- W ciągu pięciu lat szerokopasmowy dostęp do Internetu rozprzestrzeni się do tego stopnia, że nie będzie już potrzeby układania kabli w budynkach - twierdzi Martin Cook, kierownik grupy ds. aranżacji wnętrz i projektowania graficznego w angielskiej firmie BDP.

Technologia ta jest dostępna dla nas wszystkich. A przecież jeszcze niedawno napisanie czegoś na komputerze wymagało zapoznania się z długą instrukcją i złożonym kodem. Dzięki postępowi technologicznemu specjalistyczna wiedza nie jest już barierą, ponieważ wszystko staje się prostsze i lepiej dostosowane do użytkownika.

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA