PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Zmiany w polskiej edukacji i prawie pracy kluczowe dla rozwoju sektora BPO - wideo

  • Autor: Propertynews.pl
  • 30 wrz 2013 13:25

Rozwój szkolnictwa wyższego oraz niezbędne zmiany w zakresie prawa pracy to podstawowe warunki, które zadecydują o dalszym rozwoju sektora BPO w Polsce - mówi w rozmowie z Propertynews.pl Tomasz Sadzyński, prezes zarządu, Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna SA.

REKLAMA

- Łódź to bardzo dobra lokalizacja, jeśli chodzi o lokowanie w niej centrów usługowych i BPO. Są ku temu świetne warunki: mamy świetnie wykształconych, młodych ludzi, konkurencyjne płace oraz nowoczesne biurowce klasy A z optymalnymi stawkami czynszów - tłumaczy Tomasz Sadzyński.

Zdaniem Sadzyńskiego dalsza przyszłość polskiego sektora BPO zależy m.in. od rozwoju Łodzi.

- Nasze miasto będzie z pewnością przyciągało kolejne inwestycje, jednak już obecne firmy z sektora BPO będą również poszerzały zakres swojej działalności. Z takim zjawiskiem mamy do czynienia już od kilku lat - tłumaczy prezes ŁSSE.

Dalszy rozwój sektora wymaga od rządzących pewnych zmian jeśli chodzi o politykę z zakresu szkolnictwa wyższego i prawa pracy.

- Cały system edukacyjny musi być bardziej elastyczny i przystosowany do tego, jakie zadania wykonują centra BPO. Co więcej, z biegiem czasu w Polsce będą wykonywane coraz bardziej zaawansowane procesy, co będzie wymagało od kadr dalszego rozwoju - mówi w rozmowie z Propertynews.pl Sadzyński.

- Kolejny problem dotyczy prawa pracy. W Polsce wykonywane są procesy dla klientów z całego świata. Poprzez mało elastyczny czas pracy, związany m.in. z świętami państwowymi firmy mają trudności z wykonywaniem swoich zadań - tłumaczy prezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA