PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Zmiany w ustawie o CIT i PIT zagrożeniem dla rozwoju sektora BPO i SSC?

  • Autor: propertynews.pl
  • 17 paź 2017 07:02

Zmiany w ustawie o CIT i PIT zagrożeniem dla rozwoju sektora BPO i SSC? Fotolia

Izba Gospodarki Elektronicznej odniosła się do projektu nowelizacji ustaw o CIT i PIT. - rzyjęcie nowelizacji w obecnym kształcie jest wysoce ryzykowne. Może m.in. przyczynić się do spowolnienia dynamiki wzrostu branży gospodarki cyfrowej, w tym rozwoju sektora nowoczesnych usług biznesowych, wymagających zaawansowanych technologicznie i innowacyjnych rozwiązań - czytamy w komunikacie e-Izby.

REKLAMA

W odpowiedzi na projekt z dnia 22 września 2017 r. ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (CIT), ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT) oraz ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne, Izba Gospodarki Elektronicznej, przedstawiła swoje stanowisko odnoszące się do wybranych planowanych zmian ustawodawczych.

"Branża cyfrowa jest jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi polskiej gospodarki. Według danych BCG, wartość polskiego rynku e-commerce w 2017 r. wynosi 36 mld złotych, co stanowi ponad 3 proc. polskiego PKB. Dynamika wzrostu branży natomiast szacowana jest na około 20 proc. rocznie.  Z kolei zgodnie z najnowszym raportem ABSL „Sektor Nowoczesnych Usług Biznesowych w Polsce 2017”, w roku 2017 w Polsce funkcjonowało łącznie 1078 centrów usług biznesowych (polskich i zagranicznych) zatrudniających łącznie 244 tys. osób. W okresie ostatnich 12 miesięcy zatrudnienie w sektorze nowoczesnych usług biznesowych w Polsce wzrosło o 32 tys.  osób (o 15 proc.), z czego ¾ nowych miejsc pracy wygenerowały centra zagraniczne.

Firmy z branży cyfrowej tworzą atrakcyjne miejsca pracy zarówno dla absolwentów, jak i osób z doświadczeniem zawodowym. Gwarantują stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę, konkurencyjne wynagrodzenie i szereg benefitów pozapłacowych dla swoich pracowników, m.in. takich, jak pakiety medyczne, kursy językowe czy studia podyplomowe. Sektor ten przyczynia się zarówno do rozwoju infrastruktury, jak i  innych branż np. rynku powierzchni biurowych, najmu mieszkań czy usług szkoleniowych"- napisano w komunikacie.

Zdaniem e-izby, przyjęcie nowelizacji w obecnym kształcie jest wysoce ryzykowne. - Może m.in. przyczynić się do spowolnienia dynamiki wzrostu branży gospodarki cyfrowej, w tym rozwoju sektora nowoczesnych usług biznesowych, wymagających zaawansowanych technologicznie i innowacyjnych rozwiązań. Wskutek tego, Polska nie tylko straci pozycję lidera, ale też utrudnienia w rozwoju sektora branży cyfrowej znacznie spowolnią tempo powstawania wysoko wyspecjalizowanych miejsc pracy tworzonych przez tę branżę. W konsekwencji, zmniejszą się wpływy do budżetu Państwa z płaconych podatków - podkreśla Patrycja Sass-Staniszewska, prezes Izby Gospodarki Elektronicznej.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA