PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Znaczny spadek zysków Ghelamco Invest

  • Autor: Propertynews.pl
  • 26 sie 2015 11:03

Znaczny spadek zysków Ghelamco Invest Warsaw Spire, flagowa inwestycja Ghelamco

Ghelamco Invest, inwestycyjna platforma firmy Ghelamco, zanotowała słabą I połowę roku. Znacznie spadły przychody i zysk netto.

REKLAMA

W I połowie br. Ghelamco Invest zanotowało spadek zysku netto aż o 65 proc. w stosunku do porównywalnego okresu roku 2014. Wyniósł on 890 tys. złotych. Przed rokiem było to 2,5 mln złotych.

Firma w ciągu pierwszych sześciu miesięcy roku zanotowała także spadek przychodów o 11 proc. Wyniosły one ponad 22,5 mln złotych. Jednocześnie wzrosły koszty operacyjne - o 15 proc. do 351 tys. złotych.

Jak wskazuje firma, w najbliższej przyszłości planowane działania mają koncentrować się na inwestycjach biurowych: Warsaw Spire, Wołoska 24 w Warszawie, Wronia w Warszawie, oraz handlowych: projekt Vogla w Wilanowie, Sienna Towers w Warszawie oraz mieszkaniowych: Foksal w Warszawie i innych projektów.

- W planach jest również rozpoczęcie realizacji kolejnych projektów inwestycyjnych na terenie Polski, w tym w sektorze centrów handlowych. Kolejne projekty będą częściowo finansowane ze środków pozyskanych przez Ghelamco Invest w drodze emisji obligacji - podano w komunikacie.

Ghelamco Invest to spółka stworzona w celu emisji obligacji na rynku Catalyst.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA