PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Znaczny wzrost EBITDA firmy Warimpex w 2013 roku

  • Autor: Propertynews.pl
  • 24 kwi 2014 08:32

Opublikowany pod koniec marca tymczasowy wynik operacyjny spółki Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG ze wskaźnikiem EBITDA w wys. 14,6 mln Euro został nieznacznie skorygowany na plus na podstawie zbadanych danych finansowych za zakończony rok i wynosi 14,8 mln Euro. To o 31 proc. więcej niż w roku 2012.

REKLAMA

W związku ze sprzedażą hoteli, a co za tym idzie, także ze zmniejszeniem średniej liczby pokoi o 5 proc., przychody Grupy ze sprzedaży spadły nieznacznie o 3 proc. do 71,6 mln Euro. Wskaźnik EBIT wzrósł o 53 proc. do 12,1 mln EUR. Powodem tego są dobre wyniki hoteli w portfolio, sprzedaże nieruchomości w Monachium i Pradze, a także zmiana metody wyceny nieruchomości biurowych według wartości rynkowych uwarunkowana rozbudową segmentu działalności w zakresie rozwoju i wynajmu nieruchomości biurowych - głównie dzięki projektowi AIRPORTCITY St. Petersburg. Łącznie z wynikami generowanymi przez joint ventures w wys. 11 mln Euro powstał wynik finansowy w wysokości 2,4 mln Euro.

Z uwzględnieniem proporcjonalnym wszystkich joint ventures przychody ze sprzedaży spadły o 4 proc. do 107,7 mln euro. Net Operating Profit (NOP) wzrósł jednocześnie o 6 proc. do 30,7 mln Euro, a jego wzrost o 12 proc. na każdy dostępny pokój jest oznaką dobrych wyników hoteli.

Po dniu bilansowym Warimpex pozyskał wiodącą węgierską firmę ubezpieczeniową jako nowego długoterminowego najemcę 12 250 m²kw. powierzchni w biurowcu Erzsébet Office w Budapeszcie, zawierając tym samym jedną z największych transakcji najmu ostatnich lat na węgierskim rynku nieruchomości biurowych.

Ponadto na początku roku wynegocjowano i podpisano z rosyjskim funduszem emerytalnym dokument term sheet dla obu biurowców „Jupiter 1" i „Jupiter 2" w AIRPORTCITY St. Petersburg.

- Bazując na solidnych podstawach finansowych wynikających z tego sprawozdania finansowego i dalszych transakcjach sprzedaży udanych projektów, widzimy duży potencjał w nowych działaniach deweloperskich. W dalszym ciągu będziemy koncentrować się na naszych dobrych markach hotelowych i stawiać na ciekawe połączenia hoteli z sąsiadującymi powierzchniami biurowymi i mieszkalnymi. Zwracamy przy tym baczną uwagę na odpowiednią dywersyfikację zarówno pod względem geograficznym, jak i w klasach obiektów. Naszym celem jest również rozwijanie posiadanych rezerw w zakresie gruntów lub nieruchomości w takim stopniu, aby uzyskiwać zrównoważone przepływy pieniężne - mówi Franz Jurkowitsch, prezes Warimpexu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA