PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Znamy ostateczną cenę akcji Griffin Premium RE

  • Autor: propertynews.pl
  • 29 mar 2017 09:36

Znamy ostateczną cenę akcji Griffin Premium RE

Ostateczna cena akcji Griffin Premium RE.. oferowanych w ramach oferty publicznej została ustalona na 5,70 zł za akcję. Do inwestorów indywidualnych trafi 5.233.019 akcji.

REKLAMA

Zgodnie z zapowiedziami, celem Griffin Premium RE.. jest pozyskanie z emisji nowych akcji wpływów netto w wysokości około 28 mln euro (tj. około 120 mln zł). W związku z tym, że w drodze budowy księgi popytu cena akcji została ustalona na poziomie 5,70 zł za akcję, ostateczną liczbę nowych akcji oferowanych w IPO ustalono na 22.201.267.

– Tak jak zapowiadaliśmy, pozyskane środki przeznaczymy na rozbudowę naszego portfela nieruchomości. Około 18 mln euro przeznaczymy na nabycie od Echo Investment biurowca West Link we Wrocławiu, który zostanie ukończony na przełomie pierwszego i drugiego kwartału przyszłego roku, a który już teraz jest niemal w całości wynajęty renomowanemu najemcy, jakim jest Nokia, na okres siedmiu lat. Pozostałe środki zainwestujemy w trzy projekty biurowe realizowane przez Echo Investment w Warszawie. Zaangażujemy się w te inwestycje na poziomie 25% i będziemy mieć prawo złożenia pierwszej oferty na nabycie pozostałych 75 proc. w momencie ich ukończenia. W przypadku skorzystania z tego prawa, łączna wartość naszego portfela nieruchomości wzrośnie z ponad 500 mln euro o ponad 170 mln euro – powiedziała Dorota Wysokińska-Kuzdra, prezes Griffin Premium RE..

W ramach Oferty nowym inwestorom przydzielonych zostanie łącznie 89.167.223 akcji. Liczba ta obejmuje 22.201.267 akcji nowej emisji („Nowe Akcje”) w ramach podwyższenia kapitału, które jest związane z pozyskaniem przez Spółkę wpływów brutto w kwocie 126,5 mln zł (około 29,3 mln euro). Oferta obejmie ostatecznie również 59.108.251 akcji istniejących sprzedawanych przez dotychczasowych akcjonariuszy Spółki, tj. podmioty pośrednio kontrolowane przez globalny fundusz inwestycyjny Oaktree Capital Group LLC, oraz dodatkowo 7.857.705 akcji sprzedawanych w ramach Opcji Dodatkowego Przydziału.

Łączna wartość oferty publicznej akcji Griffin Premium RE.. wyniesie zatem 508,3 mln zł (około 118 mln euro), co przekłada się na kapitalizację rynkową Spółki na poziomie 890 mln zł (około 206 mln euro).

Do inwestorów indywidualnych trafi ostatecznie 5.233.019 akcji, tj. 5,9 proc. łącznej oferty.

Free-float akcji Spółki po Ofercie (tj. udział akcji będących w wolnym obrocie) wyniesie około 57 proc. przy założeniu pełnej realizacji Opcji Dodatkowego Przydziału.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA