PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Znamy szczegóły inwestycji Nowy Sezam

  • Autor: Propertynews.pl
  • 13 wrz 2013 16:32

Znamy szczegóły inwestycji Nowy Sezam

Nowy Sezam to jeden z głównych projektów realizowanych przez firmę BBI na terenie Polski. W wakacje rozpoczęły się prace rozbiórkowe na terenie dawnego klubu Underground. - Rozpoczęcie rozbiórki budynku DT Sezam i budowa nowego obiektu rozpocznie się już w przyszłym roku, zapewne w drugim kwartale. Planowane otwarcie budynku odbędzie się najpóźniej w pierwszym kwartale 2017 roku - mówi w rozmowie z Propertynews.pl Krzysztof Tyszkiewicz, członek zarządu BBI.

REKLAMA

Jak przedstawia się harmonogram inwestycji? Kiedy planują Państwo rozpocząć wyburzanie obecnego budynku oraz na kiedy spodziewane jest otwarcie całego projektu?

Zgodnie z oczekiwaniami w sierpniu otrzymaliśmy pozwolenie na budowę Centrum Marszałkowska, bo pod taką nazwą będzie realizowana inwestycja. Pozwolenie stanie się wykonalne po rozstrzygnięciu przez wojewodę odwołań, jakie wniosły strony postępowania. Podobnie działo się z decyzją o warunkach zabudowy, która jest już obecnie prawomocna po wyczerpaniu drogi odwoławczej.

Do tej pory realizujemy na podstawie ostatecznej i wykonalnej decyzji prace rozbiórkowe i zabezpieczające w miejscu dawnego klubu Underground, ponieważ wykorzystamy istniejącą już podziemną konstrukcję, pamiętającą czasy przedwojenne, do integracji nowego budynku z powstającą stacją II linii metra.

Rozpoczęcie rozbiórki budynku DT Sezam i budowa nowego obiektu rozpocznie się już w przyszłym roku, zapewne w drugim kwartale. Planowane otwarcie budynku odbędzie się najpóźniej w pierwszym kwartale 2017 roku.

Jak wyglądają szczegóły powierzchni komercyjnych w obiekcie - ile mkw. będzie przeznaczonych na punkty handlowe, ile na biura?

Na powierzchnie handlowe zostaną przeznaczone trzy poziomy: poziom -1, gdzie znajdzie się D.H Sezam, poziom 0 oraz +1. Całość powierzchni handlowo-usługowej to 4 850 metrów kwadratowych. Złożą się na nią zarówno sklepy, jak gastronomia i inne usługi. Powierzchnia biurowa to nieco ponad 10 tys. metrów kwadratowych na kondygnacjach +2 do +9.

Czy rozpoczęli już Państwo komercjalizację powierzchni w Centrum Marszałkowska? Jeśli tak, to jakie firmy otworzą tam swoje sklepy lub stworzą biura?

Jesteśmy na etapie prezentacji projektów. Rozmawiamy z kilkoma zainteresowanymi firmami, ale informację o pozyskanych najemcach będziemy mogli przedstawić w momencie sformalizowania umów.

W jaki sposób rozwiążą Państwo problem łącznika między metrem a obiektem? Czy wszystkie prace projektowe zostały już ukończone? Jak układała się współpraca z projektantami Metra?

  • 1
  • 2
  • WŁodek 2013-09-16 14:33:33
    Tylko dlaczego zginie kolejna klasyczna nazwa, a przybędzie ta z nowomowy "Centrum Marszałkowska, centrum..... w centrum; bez sensu

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA