PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Zobacz, jak będzie wyglądał ArtNorblin. Budowa ruszy za rok

  • Autor: Propertynews.pl
  • 13 mar 2012 14:17

Zobacz, jak będzie wyglądał ArtNorblin. Budowa ruszy za rok

Znamy już szczegóły przedsięwzięcia, które na terenie dawnej Fabryki Norblina zamierza zrealizować spółka Capital Park. Praktycznie zamknięty teren o powierzchni prawie 2 ha przekształci się w wyjątkowe centrum biurowo-handlowe z ponad 60 tys. mkw. powierzchni pod wynajem, w tym 39 tys. mkw. biur klasy A. Koszty budowy ArtNorblin, szacowane na setki milionów złotych, są tak wysokie m.in. ze względu na zabytkowy charakter budynków dawnej fabryki.

REKLAMA

- W miesiącach letnich złożymy wniosek o pozwolenie na budowę, które chcielibyśmy uzyskać pod koniec roku. Budowę rozpoczniemy w 2013 r., a gotowy projekt planujemy oddać do użytku w 2015 roku - powiedziała Kinga Nowakowska , dyrektor generalny Art Norblin sp. z o.o. Firma wkrótce rozpocznie prace porządkowe, czyli rozbieranie hal i przybudówek, które nie reprezentują wartości historycznej.

Na terenie dawnej Fabryki Norblina powstanie ponad 61 tys. mkw. powierzchni użytkowej, w tym około 22 tys. powierzchni usługowo-handlowo-kulturalnej, zlokalizowanej na poziomach -1, 0 oraz +1. W obiekcie znajdzie się również 39 tys. mkw. powierzchni biurowej klasy A na poziomach od +2 do +8, które zostaną nadbudowane. Parking z 700 miejscami będzie się znajdował na trzech kondygnacjach podziemnych. Ciekawostką będą również parkingi rowerowe, w tym jeden automatyczny, mogący pomieścić 90 rowerów.

Art Norblin, właściciel terenu dawnej Fabryki Norblina w Warszawie przy ul. Żelaznej 51/53, posiada już wielobranżowy projekt rewitalizacji nieruchomości. W tej chwili jest zatwierdzany program prac konserwatorskich.

Koncepcja rewitalizacji ArtNorblin zakłada zachowanie 11 budynków oraz 44 kompleksów maszyn wpisanych do rejestru zabytków. Maszyny zostaną wkomponowane w przyszły projekt i będą stanowić nowoczesne, wyposażone w panele multimedialne Otwarte Muzeum Dawnej Fabryki Norblina.

Nowa zabudowa, wycofana od strony ulicy Prostej, powstanie nad zabytkowymi budynkami, tworząc tym samym otwartą przestrzeń skupioną wokół brukowanej głównej uliczki, przy której znajdą się zabytkowe budynki, pasaże, kawiarenki i butiki oraz odnowione maszyny.

- ArtNorblin to kameralne przedsięwzięcie, które będzie się odróżniać od typowych wież biurowych tym, że będzie udostępnione szerokiej publiczności, przyciągając licznymi kawiarniami i restauracjami - powiedziała Kinga Nowakowska.

Potencjalnymi klientami ArtNorblin będą nie tylko pracownicy biurowi samego kompleksu, ale także osoby pracujące w sąsiednich biurowcach (150 tys. mkw. powierzchni biur powstaje w Mennicy, tyle samo szykuje się w Warsaw Spire) oraz okoliczni mieszkańcy.

Jeśli chodzi o ceny najmu powierzchni, firma zapowiada, że będą one nieco wyższe niż w sąsiednich kompleksach biurowych. - Zobaczymy, jak będzie wyglądał rynek za dwa lata, gdy będziemy komercjalizować nasz obiekt. Ceny będą wyższe ze względu na wyjątkowość projektu, ale na pewno nie oderwane od rzeczywistości - mówi Nowakowska.

- Zainteresowanie ze strony najemców już teraz jest bardzo duże - pytają o nasz nowy projekt najemcy, z którymi podpisujemy umowy najmu w Eurocentrum i Royal Wilanów - zapewnia Kinga Nowakowska. - Jeśli chodzi o ofertę handlową, chcielibyśmy się odróżnić od pobliskich Złotych Tarasów, więc pewnie będziemy szukać formuły z wyższej półki, ale cały czas przystępnej dla przeciętnego klienta - dodaje. Funkcję przyciągającą klientów będą pełnić głównie kawiarnie, restauracje, jak również funkcjonujący obecnie, a w przyszłości włączony w strukturę projektu, BioBazar.

Inwestor, Grupa Capital Park, aktywnie działa na polskim rynku nieruchomości od 2003 roku, inwestując wspólnie z międzynarodowym funduszem private equity Patron Capital Partners, zarządzającym kapitałem w kwocie ponad 1,7 mld euro. Od początku działalności Grupa Capital Park stworzyła portfel inwestycyjny obejmujący 72 aktywa o łącznej ukończonej oraz planowanej powierzchni około 308 830 mkw. brutto, z czego ponad 80 procent zlokalizowanych jest w Warszawie.

Projekt ArtNorblin został stworzony przez pracownię PRC Architekci.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA