PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Zobacz najnowsze zdjęcia z budowy Warsaw Spire

  • Autor: Propertynews.pl
  • 26 mar 2014 18:47

Zobacz najnowsze zdjęcia z budowy Warsaw Spire

W budynku B kompleksu Warsaw Spire, gdzie prace są najbardziej zaawansowane, rozpoczął się demontaż rusztowań i wkrótce ukończona zostanie elewacja. Już we wrześniu tego roku do budynku wprowadzi się Frontex. Drugi budynek boczny C ma już 14 z 15 kondygnacji żelbetowej konstrukcji, a 220-metrowy budynek wieżowy osiągnął poziom 8 piętra. Na placu budowy pracuje równocześnie ponad 500 pracowników i 5 żurawi.

REKLAMA

Tempo prac na placu budowy Warsaw Spire widać gołym okiem. Budynek boczny C ma już 14 pięter i niemal dorównuje wysokością swojemu 15-kondygnacyjnemu bliźniakowi. Rozpoczęły się także prace przy montażu elewacji.

W budynku B, którego konstrukcja zakończyła się we wrześniu ubiegłego roku, trwają prace aranżacyjne. Biuro Agencji Frontex zaczyna nabierać kształtów. Najemca przejmie swoje powierzchnie już we wrześniu.

Najwyższy z 3 budynków wchodzących w skład kompleksu - budynek A - ma już 8 pięter. Trwa wykończenie i wyposażenie stacji transformatorowych oraz pomieszczeń technicznych w podziemiach. Już wkrótce inwestycja zacznie rosnąć w tempie jednego piętra tygodniowo. Równocześnie trwają zaawansowane prace instalacyjne i wykończeniowe w garażu - zamknięcie prac w części podziemnej kompleksu zaplanowane jest na maj.

Warsaw Spire to największy, powstający obecnie obiekt biurowy w Europie. Kompleks trzech budynków dostarczy na stołeczny rynek łącznie 100 000 mkw. powierzchni biurowej. Inwestycja realizowana jest przy zachowaniu najlepszych standardów zrównoważonego budownictwa, czego dowodem jest przyznany w czasie targów nieruchomościowych MIPIM w Cannes prestiżowy certyfikat BREEAM na poziomie Excellent.

Warsaw Spire powstaje w nowym, biznesowym sercu Warszawy w kwartale między ulicami Grzybowską, Łucką, Wronią i Towarową. Przy Warsaw Spire i stacji metra Rondo Daszyńskiego powstanie plac miejski wypełniony zielenią, animowanymi fontannami; otoczony restauracjami i kawiarniami, z obiektami przeznaczonymi dla kultury i sztuki.

Dwa niższe budynki zostaną oddane do użytku w 2014 roku. Oddanie 220-metrowego budynku A, ze względu na czasochłonne prace wykończeniowe, planowane jest na 2015 rok. Deweloperem oraz generalnym wykonawcą inwestycji jest Ghelamco Poland.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Martin 2014-11-18 12:06:44
    Dwie sprawy, po pierwsze Złota 44 to luksusowy apartamentowiec, więc nie była, nie jest i nie będzie biurowcem. A po drugie, jej "los" wygląda całkiem nieźle, biorąc pdo uwagę że jest nowy inwestor, który projekt dokończy.
  • NIVEN 2014-11-17 14:07:07
    Ta budowa od początku była pechowa. Żenada ,już dawno powinna być skończona a ciągnie się i ciągnie, wróżę jej taki sam los ja Złota 44 czy niedaleki gmach Daewoo.Po co Warszawie takie wielkie biurowce skoro tyle powierzchni biurowej jest nie wynajętej!? Mamy dość już tej rozrastającej się biurokracji!!! I tych luksusowych siedzib dla niej!!! Porażka dla Warszawy ten szpikulec .

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA