PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Zrelaksuj się... w biurze

  • Autor: propertynews.pl
  • 01 wrz 2015 10:46

Zrelaksuj się... w biurze Biuro Skanska Property Poland

Wiele osób ma problemy z redukcją stresu. Często, aby poradzić sobie z napięciem muszą zająć się czymkolwiek, co umożliwi choć chwilowy relaks. Wiedząc o tym pracodawcy coraz częściej stawiając na nowoczesne biura, które oprócz oczywistych udogodnień oferują specjalne strefy służące regeneracji umysłowych sił.

REKLAMA

Polacy pracują nawet do 800 nadprogramowych godzin, co daje 416 powyżej dopuszczalnej normy. Mimo, że mamy do 26 dni urlopu, a jeśli doliczyć dni wolne – nawet 10 więcej, 65% pracowników stwierdza, że jest zbyt zmęczona, żeby odpocząć. Nie jest to problem dotykający wyłącznie Polaków. Badanie przeprowadzone na tysiącu amerykańskich pracowników wykazało, że 60% z nich nie odczuwa ulgi w stresie po wakacjach. Wręcz przeciwnie - czują się bardziej spięci wracając do pracy. Wielu podczas urlopu sprawdza maile i wykonuje telefony. W tej sytuacji jest tylko jedno wyjście, by utrzymać zdrową, zrelaksowaną i – co za tym idzie – wydajną kadrę. To relaks w biurze.

Nie ma możliwości, by długo i ambitnie wykonywać zadania na najwyższym poziomie, jeśli nie pozwolimy sobie na krótki odpoczynek. Niektóre z badań wskazują nawet, że najwyższą produktywność osiągamy pracując…52 minuty bez przerwy, a następnie pozwalając sobie na długie 17 minut relaksu. Jak pokazują ostatnie badania  CFP Board (2015), problemy z redukcją stresu mają zwłaszcza osoby młode. Aby poradzić sobie z napięciem muszą zająć się czymkolwiek, co umożliwi choć chwilowy relaks (np. zakupy, oglądanie telewizji, gry komputerowe). Dlatego nowoczesne biura, oferują oprócz oczywistych udogodnień także specjalne strefy relaksu.

Od drzemki po „piłkarzyki”

Pomysłów na zapewnienie pracownikom koniecznej przerwy w pracy jest wiele, tak jak dostępnych na rynku rozwiązań. Amerykańscy specjaliści z firmy Haworth opracowali nawet specjalną kapsułę, które pozwala na 15-20 minutową drzemkę w biurze. „CalmSpace” to rodzaj krzesła i kabiny w jednym, wyposażonych w wygodny materac i specjalny system oświetlenia. Światło, zmieniając kolor (niczym w polskim filmie „Miś”) od czerwonego po niebieski, na zmianę „kołysze” pracownika do snu, by później przywrócić go do świadomości. Jak zapewnić pracownikom odpoczynek wiedzą też światowi korporacyjny giganci. Zjeżdżalnie, huśtawki, kapsuły do odpoczynku i akwaria w biurach Google, miejsce do skate-boardingu i dla DJa u Facebooka czy stoły bilardowe w siedzibie AOL są przykładem tak wyeksploatowanym, jak wciąż pociągającym. I coraz częściej obecnym w Polsce, adekwatnie do powierzchni biura, możliwości aranżacyjnych i preferencji użytkowników. Taką też strefę swoim pracownikom zafundowała Skanska, idąc za przykładem szwedzkiej firmy-matki, która ma u siebie boisko do koszykówki i obszerną siłownię.

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA