PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

11,9 mln euro kwartalnego zysku z działalności operacyjnej Immofinanz w Polsce

  • Autor: Propertynews.pl
  • 25 wrz 2012 14:06

11,9 mln euro kwartalnego zysku z działalności operacyjnej Immofinanz w Polsce

Grupa Immofinanz zanotowała w pierwszym kwartale roku finansowego 2012/2013 zwiększenie zysku operacyjnego o 31,1 proc. w stosunku do analogicznego okresu poprzedniego roku. Aż o 67,5 proc. spadł jednak zysk netto. To efekt przede wszystkim negatywnego wpływu niepieniężnego pochodzącego z przeliczenia walut obcych i wyceny instrumentów pochodnych - podano w komunikacie.

REKLAMA

- Dobrze rozpoczęliśmy pierwszy kwartał naszego roku finansowego, szczególnie z punktu widzenia wzrostu dochodów z najmu i przepływów pieniężnych. Nasz sukces potwierdzają wyniki. Dają nam nie tylko silniejszą pozycję konkurencyjną, ale również potwierdzają, że sytuacja na rynku nieruchomości się poprawia - powiedział Eduard Zehetner, prezes Immofinanz Group.

Na poziomie całej grupy dochód z najmu wyniósł 162,3 mln euro. Sam zysk operacyjny wynosi 188,5 mln euro. Immofinanz odnotował zysk netto na poziomie 9,2 mln euro. Po skorygowaniu o kursy walutowe i instrumenty podchodne daje to w sumie 69,1 mln euro, czyli o prawie 20 proc. mniej niż w roku ubiegłym.

- Do końca tego roku finansowego, oczekujemy kontynuacji stabilnego wzrostu na poziomie osiągniętym w pierwszym kwartale. W jaki sposób zamierzamy osiągnąć ten cel? Będziemy nadal realizować naszą strategię, redukując koszty operacyjne oraz koncentrując naszą uwagę na generowaniu przepływów pieniężnych. Plany grupy obejmują również dalszą optymalizację i zwiększenie wynajmu w naszych istniejących inwestycjach. Zaraportowane w ramach wyników finansowych negatywne wpływy niepieniężne będą w znacznym stopniu wyeliminowane pod koniec tego roku dzięki restrukturyzacji kapitału w nieruchomościach na terenie Europy Wschodniej - dodał Eduard Zehetner.

W Polsce Immofinanz posiada 9,4 proc. łącznego portfolio firmy. W jego skład wchodzi 35 obiektów, z czego 24 to obiekty istniejące, osiem w trakcie planowania i trzy w budowie. Ich łączna wartość księgowa wynosi 977 mln euro (934,5 mln w obiektach istniejących, 23,6 mln w budowie, 19,9 mln w inwestycjach planowanych).

Dochód z wynajmu w Polsce zwiększył się z 10,9 mln euro w pierwszym kwartale roku finansowego 2011/12 do 15,3 mln euro w pierwszym kwartale 2012/13, co stanowi 9,4 proc. łącznych dochodów Grupy z wynajmu. Wyniki z działalności operacyjnej w Polsce zmniejszyły się z 23,4 mln euro do 14,5 mln euro, a ich wpływ na łączne wyniki operacyjne Grupy wyniósł 11,9 proc. Zysk z działalności operacyjnej w Polsce wyniósł 11,9 mln euro (z dnia 31 lipca 2012), czyli 6,3 proc. wartości EBIT całej Grupy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA