PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

140 mln zł z emisji obligacji i 32 mln zł z emisji akcji dla Vistuli

  • Autor: PAP
  • 13 sie 2013 19:17

Vistula wyemitowała 140.000 obligacji serii D o łącznej wartości nominalnej 140 mln zł oraz 40 mln akcji serii M o wartości nominalnej 0,20 zł i cenie emisyjnej wynoszącej 0,80 zł - podała spółka w komunikatach. Emisje przeprowadzono w ramach programu mającego na celu redukcję zadłużenia spółki, informuje PAP.

REKLAMA

W odrębnym komunikacie, który BNP Paribas Bank Polska opublikował we wtorek, bank potwierdził, że nastąpiło ziszczenie się warunków zawieszających umowy sprzedaży wierzytelności spółki.

W lipcu Vistula poinformowała, że podpisała z Niestandaryzowanym Sekurytyzacyjnym FIZ warunkową ugodę dotyczącą jej wierzytelności, wśród których jest kredyt nieodnawialny z BNP Paribas Bank Polska o wartości 6,46 mln zł, linia odnawialna z BNP Paribas Bank Polska o wartości 125,4 mln zł i kredyt nieodnawialny z BNP Paribas Fortis o wartości 23,1 mln zł. Fundusz zobowiązał się do nabycia wierzytelności przysługujących wierzycielom wobec spółki, a wśród warunków zawieszających była zapłata przez spółkę 114,9 mln zł do dnia 14 sierpnia 2013 roku. W ramach umowy fundusz umorzy pozostałą część wierzytelności.

Vistula zawarła też ugodę z Fortis Lease Polska, na mocy której Fortis umorzy część wierzytelności, której łączna wartość wynosi 2,97 mln zł. Do spłaty spółce zostałoby jedynie 1,87 mln zł. Z kolei umowa z BNP Paribas Bank Polska zakłada, że firma zapłaci mu 500 tys. zł, w zamian za co wierzyciel umorzy pozostałą część wierzytelności, której łączna wartość to 11,2 mln zł.

Prezes Vistuli Grzegorz Pilch poinformował wówczas, że spółka zamierza pozyskać na te cele finansowanie z emisji nowych akcji serii M, w wysokości ok. 30 mln zł, oraz z planowanej emisji obligacji serii D o wartości nominalnej do 140 mln zł. Dodał, że dojście do skutku umowy oznacza dla spółki redukcję zadłużenia o ok. 50 mln zł.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA