PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

2013 dobrym rokiem dla Inter IKEA Centre Group Poland

  • Autor: propertynews.pl
  • 05 lut 2014 12:21

Budowa nowego pasażu handlowego w poznańskim Parku Handlowym Franowo, przygotowania do rozpoczęcia rozbudowy wrocławskiego Parku Handlowego Bielany oraz realizacji nowej inwestycji w Lublinie, a także zakup warszawskiego Centrum Handlowego Wola Park to bilans ubiegłego roku dla Inter IKEA Centre Group Poland. Spółka informuje ponadto, że zamknęła 2013 rok wzrostem obrotów i odwiedzalności w zarządzanych przez siebie obiektach.

REKLAMA

W 2013 roku Inter IKEA Centre Group Poland odnotowała w zarządzanych obiektach wzrost obrotów na poziomie 4 proc. i odwiedzalności 3 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim. Obecnie spółka zarządza ośmioma parkami i centrami handlowymi zlokalizowanymi w największych miastach kraju: trzech w Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Katowicach, Poznaniu i Wrocławiu.

Do jednego z najbardziej znaczących przedsięwzięć 2013 roku Inter IKEA Centre Group Poland może zaliczyć budowę nowego pasażu handlowego
w Parku Handlowym Franowo w Poznaniu, który został otwarty 25 września. Dzięki rozbudowie powierzchnia handlowa obiektu powiększyła się o prawie 14 tys. mkw. i wynosi obecnie 80 tys. mkw. W ciągu zaledwie pięciu dni od otwarcia park odwiedziło 89 tys. osób.

W minionym roku proces przygotowań do rozbudowy wrocławskiego Parku Handlowego Bielany wszedł w kolejną fazę. W maju 2013 r. sklep IKEA został przeniesiony do nowego, większego i nowocześniejszego budynku, a następnie rozpoczął się demontaż starego budynku sklepu, który zakończy się niebawem. Zgodnie z filozofią firmy, 90 proc. materiałów składających się na ten budynek zostanie ponownie wykorzystanych. Co ważne, dzięki otwarciu nowego sklepu IKEA (37,7 tys. mkw.) oraz pozyskaniu sklepu Jysk (1,2 tys. mkw.) Park Handlowy Bielany stał się największym centrum wyposażenia wnętrz na południu kraju.

W Lublinie także w 2013 r. trwały przygotowania do realizacji nowej inwestycji spółki -centrum handlowo-rozrywkowego ze zintegrowanym sklepem IKEA. Spółka czeka obecnie na uprawomocnienie kilku brakujących pozwoleń do rozpoczęcia inwestycji. Do ostatnich z ubiegłorocznych inwestycji zrealizowanych przez Inter IKEA Centre Group Poland należy zakup Centrum Handlowego Wola Park w Warszawie. Wola Park, posiadający obecnie 175 najemców, stała się bardzo ważnym elementem w wachlarzu produktów spółki. Inter IKEA Centre Group Poland wiosną br. rozpocznie jego rozbudowę.

Rok 2013 potwierdził także, że decyzja o zmianie profilu Parku Handlowego Matarnia z wnętrzarskiego na modowy była słuszna. Dowodem tego jest znaczny wzrost odwiedzalności i obrotów, które w porównaniu z rokiem 2012 wzrosły odpowiednio o 16 i 7 proc.- mówi Mikael Andersson, dyrektor zarządzający Inter IKEA Centre Group Poland.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA