PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

220 tys. klientów z Ukrainy w Korczowej Dolinie

  • Autor: Propertynews.pl
  • 20 maj 2013 10:00

W pierwszych miesiącach 2013 roku Korczową Dolinę na Podkarpaciu odwiedziło ponad 220 000 obywateli z Ukrainy.

REKLAMA

Jak informują przedstawiciele centrum, magnesem dla klientów są m.in.: atrakcyjna i stale poszerzana oferta, zwrot podatku VAT, ustawa o małym ruchu przygranicznym, czy bezpłatny transport dla klientów z granicy w Medyce.

W maju do grona najemców Hali Kijowskiej dołączyły cztery firmy: Maroko Market handlujący m.in. kosmetykami i winem oraz dwa sklepy outletowe Vera i Spillo z ofertą odzieży damskiej i męskiej. Poszerzyła się także oferta AGD. Nowy sklep o powierzchni 100 mkw. będzie oferował markowy sprzęt w cenach outletowych. Tym samym powierzchnia handlowa Hali Kijowskiej wzrosła o kolejne 300 mkw. 

Jednocześnie trwają intensywne prace związane z budową Hali Lwowskiej. Generalny wykonawca, firma Rex-Bud z Łodzi, obecnie realizuje prace związane z instalacjami, gazową, elektryczną i kanalizacyjną, a także do odprowadzania wody odpadowej. Na ukończeniu jest konstrukcja pokrywająca dach. Trwają prace murarskie przy antresolach, w 60 proc. zostały już zakończone prace związane z posadzką. Otwarcie Hali Lwowskiej zaplanowane jest na jesień tego roku. 

Drugi etap inwestycji Centrum Handlowego Korczowa Dolina położonego w miejscowości Młyny na Podkarpaciu, w odległości 2 km od granicy z Ukrainą, realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2007-2013 PARP. Całkowita wartość budowy Hali Lwowskiej wyniesie ponad 55 mln zł, a kwota dofinansowania stanowi wartość prawie 41 mln zł. Inwestor zaplanował otwarcie nowej hali na III kw. 2013 roku. W Hali Lwowskiej do dyspozycji najemców będzie 15 000 mkw. powierzchni handlowej, parking powiększy się kolejne 700 miejsc postojowych.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA