PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

55 tys. osób codziennie przechodzi w pobliżu Galerii Katowickiej

  • Autor: PAP
  • 22 maj 2013 17:25

55 tys. osób codziennie przechodzi w pobliżu Galerii Katowickiej

Ponad 55 tys. osób przechodzi codziennie przez katowicki dworzec kolejowy i w pobliżu powstającej handlowej części dworcowego kompleksu. Liczba ta jesienią powinna wzrosnąć o kilkanaście tysięcy - po otwarciu centrum handlowego i zakończeniu remontu ul. 3 Maja

REKLAMA

Jak poinformowała w środę Agnieszka Jurkiewicz z firmy Neinver Polska - inwestora przebudowy katowickiego dworca i budowy kompleksu Galeria Katowicka - badania w tej sprawie przeprowadziło kierownictwo powstającego przy dworcu centrum handlowego.

Z udostępnionej w środę mediom diagnozy wynika m.in., że mimo zachowanego podczas prac budowlanych dużego ruchu pieszego w centrum Katowic, sytuacja handlowców w rejonie dworca i przebudowywanej głównej handlowej arterii Katowic - ul. 3 Maja, nie jest najlepsza. Powinna jednak poprawić się po zakończeniu przydworcowej inwestycji i remontów ulic, zwłaszcza 3 Maja.

Badania ruchu pieszego przeprowadzono w kwietniu w dziewięciu punktach na ulicach Dworcowej, Stawowej, 3 Maja, Młyńskiej oraz placu Szewczyka. Uwzględniono też pasażerów z dworca kolejowego i autobusowego oraz pieszych tylko przechodzących przez dworzec. W godzinach od 7 do 18 naliczono tam łącznie ponad 55 tys. osób.

"W momencie, gdy po przebudowie ul. 3 Maja poprawi się jakość chodników oraz wróci odpowiednie natężenie ruchu tramwajowego, ta liczba wzrośnie o kolejnych kilkanaście tysięcy" - oceniła Agnieszka Jurkiewicz z Galerii Katowickiej.

Jej zdaniem obok utrudnień związanych z robotami, na obecną kondycję handlowców w centrum Katowic wpływają brak miejsc parkingowych i gorszy niż w centrach handlowych komfort zakupów. Jurkiewicz przypomniała, że wraz z otwarciem handlowej części dworcowego kompleksu uruchomiony zostanie tam podziemny płatny parking mniej więcej na 1,2 tys. samochodów.

Firma Neinver nie podaje obecnie dokładnej daty otwarcia Galerii Katowickiej, wskazuje tylko, że nastąpi to we wrześniu.

Do końca listopada powinien też zakończyć się remont przebudowywanej ul. 3 Maja. Torowisko wymienia tam spółka Tramwaje Śląskie, a równolegle miasto zmienia tę asfaltową dotąd ulicę w przyjazny dla mieszkańców i podróżnych deptak. W związku z pracami od marca ul. 3 Maja już całkowicie zamknięto dla ruchu samochodowego; wcześniej ograniczono też na niej kursowanie tramwajów - do ruchu wahadłowego, tylko jednym torem.

W ramach inwestycji realizowanej przez Neinvera od ponad dwóch lat w centrum stolicy Górnego Śląska, w październiku ub. roku do użytku oddano już nowy dworzec kolejowy. Położona bezpośrednio przy nim Galeria Katowicka ma 53 tys. m kw. powierzchni handlowej - dla ponad 200 sklepów i punktów usługowych.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA