PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Abercrombie & Fitch ma kłopoty ze sprzedażą

  • wyborcza.biz
  • 27 maj 2013 10:47

Sprzedaż spadła o 8,9 proc., a strata wynosi 7,2 mln dol. - takie wyniki w I kwartale zanotowała znana firma odzieżowa Abercrombie & Fitch, wokół której ostatnio było bardzo głośno w związku z kontrowersyjnymi wypowiedziami jej prezesa.

REKLAMA

Kiepskie wyniki firma tłumaczyła problemami z terminowymi dostawami ubrań z wiosennej kolekcji do sklepów. Aby poprawić swoją kondycję, marka zamknęła w ostatnim czasie część nierentownych placówek w USA. Poprawiło to nieco wyniki finansowe, ale spółka w dalszym ciągu przynosi straty - 7,2 mln dol. straty w zakończonym 4 maja I kwartale fiskalnym to znacznie mniej niż 21,3 mln dol. w analogicznym okresie ubiegłego roku, ale to jednak w dalszym ciągu strata. O 8,9 proc. w skali roku do poziomu 838,8 mln dol. spadła też sprzedaż, w tym aż o 18 proc. spadły przychody odzieżowej marki w USA. Znacznie lepiej A&F poszło na innych rynkach, gdzie sprzedaż wzrosła o 10 proc. w skali roku, osiągając 303,9 mln dol. przychodów.

Abercrombie & Fitch w ostatnim czasie wzbudzała duże kontrowersje w USA po słowach jej prezesa Mike'a Jeffriesa, który tłumaczył, dlaczego sieciówka nie sprzedaje ubrań w rozmiarach XL i XXL. - W każdej szkole są dzieci lubiane i dzieci tępione. Naszą ofertę kierujemy do tych pierwszych - atrakcyjnych, mających wielu przyjaciół. Wiele osób nie zasługuje i nie będzie zasługiwało na nasze ubrania. Czy to oznacza, że kogoś wykluczamy? Oczywiście - mówił Jeffries w jednym z wywiadów. Jego słowa oburzyły wielu rodziców i wywołały w USA falę protestów.

Z kolei kilkanaście dni temu głośno było o młodym amerykańskim pisarzu, który w ramach akcji przeciw Abercrombie & Fitch zaczął kupować ubrania tej marki i rozdawać je bezdomnym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA