PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Abris: To dobry moment na ofertę publiczną spółek odzieżowych

  • Autor: PAP
  • 27 kwi 2015 19:19

Abris: To dobry moment na ofertę publiczną spółek odzieżowych Sklep sieci Diverse

Abris rozważy sprzedaż kolejnego pakietu akcji Etosu, właściciela marki Diverse, po upływie rocznego lock-upu. Do końca roku może poinformować o nowych inwestycjach w Polsce - poinformował PAP Milorad Andjelic, dyrektor inwestycyjny Abris Capital Partners.

REKLAMA

W poniedziałek rusza oferta publiczna Etosu, której właścicielem jest Milano Holdings, spółka portfelowa Abris CEE Mid-Market Fund, funduszu private equity.

W ramach oferty fundusz oferuje do 13.513.000 istniejących akcji Etosu, stanowiących 50 proc. kapitału zakładowego spółki.

"To dobry moment na ofertę. Rynek dobrze wycenia spółki z branży odzieżowej, a my jesteśmy już po piątym roku inwestycji" - powiedział PAP Andjelic.

Milano Holdings oraz fundusz Abris CEE Mid-Market Fund zadeklarowali w prospekcie 360-dniowy lock-up na sprzedaż akcji spółki. Sama spółka zobowiązała się z kolei nie emitować nowych akcji przez 360 dni, licząc od dnia pierwszego notowania akcji na GPW.

Andjelic pytany, kiedy fundusz planuje całkowicie wycofać się ze spółki, odpowiedział: "Oczekujemy, że potencjał wzrostu spółki po IPO będzie duży. W zależności od sytuacji na rynku, jeśli wycena będzie odpowiednia, to po upływie lock-upu wyjdziemy z kolejnym pakietem".

"Raczej będziemy chcieli wyjść ze spółki stopniowo, ale gdyby wycena była bardzo wysoka, powyżej 1 mld zł, to zastanowilibyśmy się, czy nie sprzedać większej części naszego pakietu" - dodał.

Ocenił, że Etos nie potrzebuje teraz środków z emisji na rozwój.

"Spółka ma dobry cash flow, relatywnie tanie finansowanie z banków. Uważamy, że nie wymaga kapitału z rynków publicznych, by osiągnąć zakładany wzrost" - powiedział Andjelic.

Dyrektor podkreślił, że Abris nie ma planów wycofania się z polskiego rynku.

"Nie jest prawdą, że wychodzimy z Polski. Nasza długoterminowa strategia zakłada inwestowanie w Europie Wschodniej, a Polska jest kluczowym rynkiem" - powiedział.

"W tej chwili mamy w pipeline kilka interesujących spółek. Do końca roku poinformujemy o kolejnych inwestycjach, także w Polsce" - dodał.

Abris CEE Mid-Market Fund kupił 100 proc. akcji Etosu w 2010 roku.

Etos jest właścicielem odzieżowej marki Diverse. Sieć sprzedaży Diverse na koniec 2014 roku obejmowała 127 salonów własnych oraz 114 salonów franczyzowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA