PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Abris: To dobry moment na ofertę publiczną spółek odzieżowych

  • Autor: PAP
  • 27 kwi 2015 19:19

Abris: To dobry moment na ofertę publiczną spółek odzieżowych Sklep sieci Diverse

Abris rozważy sprzedaż kolejnego pakietu akcji Etosu, właściciela marki Diverse, po upływie rocznego lock-upu. Do końca roku może poinformować o nowych inwestycjach w Polsce - poinformował PAP Milorad Andjelic, dyrektor inwestycyjny Abris Capital Partners.

REKLAMA

W poniedziałek rusza oferta publiczna Etosu, której właścicielem jest Milano Holdings, spółka portfelowa Abris CEE Mid-Market Fund, funduszu private equity.

W ramach oferty fundusz oferuje do 13.513.000 istniejących akcji Etosu, stanowiących 50 proc. kapitału zakładowego spółki.

"To dobry moment na ofertę. Rynek dobrze wycenia spółki z branży odzieżowej, a my jesteśmy już po piątym roku inwestycji" - powiedział PAP Andjelic.

Milano Holdings oraz fundusz Abris CEE Mid-Market Fund zadeklarowali w prospekcie 360-dniowy lock-up na sprzedaż akcji spółki. Sama spółka zobowiązała się z kolei nie emitować nowych akcji przez 360 dni, licząc od dnia pierwszego notowania akcji na GPW.

Andjelic pytany, kiedy fundusz planuje całkowicie wycofać się ze spółki, odpowiedział: "Oczekujemy, że potencjał wzrostu spółki po IPO będzie duży. W zależności od sytuacji na rynku, jeśli wycena będzie odpowiednia, to po upływie lock-upu wyjdziemy z kolejnym pakietem".

"Raczej będziemy chcieli wyjść ze spółki stopniowo, ale gdyby wycena była bardzo wysoka, powyżej 1 mld zł, to zastanowilibyśmy się, czy nie sprzedać większej części naszego pakietu" - dodał.

Ocenił, że Etos nie potrzebuje teraz środków z emisji na rozwój.

"Spółka ma dobry cash flow, relatywnie tanie finansowanie z banków. Uważamy, że nie wymaga kapitału z rynków publicznych, by osiągnąć zakładany wzrost" - powiedział Andjelic.

Dyrektor podkreślił, że Abris nie ma planów wycofania się z polskiego rynku.

"Nie jest prawdą, że wychodzimy z Polski. Nasza długoterminowa strategia zakłada inwestowanie w Europie Wschodniej, a Polska jest kluczowym rynkiem" - powiedział.

"W tej chwili mamy w pipeline kilka interesujących spółek. Do końca roku poinformujemy o kolejnych inwestycjach, także w Polsce" - dodał.

Abris CEE Mid-Market Fund kupił 100 proc. akcji Etosu w 2010 roku.

Etos jest właścicielem odzieżowej marki Diverse. Sieć sprzedaży Diverse na koniec 2014 roku obejmowała 127 salonów własnych oraz 114 salonów franczyzowych.

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - OUTLET CENTER

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA