PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Acteeum może kontynuować proces rozbudowy Ogrodów

  • Autor: Propertynews.pl
  • 08 sie 2011 09:03

Acteeum może kontynuować proces rozbudowy Ogrodów

W ciągu niespełna miesiąca wejdzie w życie uchwała Rady Miejskiej w Elblągu w sprawie zmian w planie zagospodarowania przestrzennego, które umożliwią rozbudowę Centrum Handlowego Ogrody. Następnym krokiem dewelopera będzie wniosek o pozwolenia na budowę. Inwestycja pochłonie 55 mln euro.

REKLAMA

Uchwała Rady Miejskiej w Elblągu w sprawie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wydzielonego terenu na osiedlu Zakrzewo w Elblągu skierowana została do publikacji w Dzienniku Urzędowym Województwa Warmińsko-Mazurskiego w dniu 2 sierpnia br.

W ciągu 30 dni wejdzie ona w życie, co oznacza, że inwestorzy Centrum Handlowego Ogrody mogą kontynuować proces rozbudowy obiektu zgodnie z założonym harmonogramem.

Wcześniej, 6 lipca br., wojewoda warmińsko-mazurski zwrócił się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego (WSA) o stwierdzenie, czy drobne formalne błędy w uchwale mają wpływ na jej ważność. Rozpatrywanie wniosku wojewody przez WSA może potrwać nawet kilka miesięcy. Ze względu na znikomość uchybień, inwestorzy centrum liczą, że sąd oddali skargę i uchwała zostanie utrzymana.

- Publikacja w Dzienniku Urzędowym dowodzi, że uwagi wojewody miały charakter czysto formalny i w żaden sposób nie podważają inicjatywy rozbudowy Ogrodów. Fakt ten umożliwia nam działanie zgodnie z przyjętym harmonogramem, bez perspektywy opóźnienia procesu inwestycyjnego. Następnym krokiem będzie uzyskanie pozwolenia na budowę - mówi Tomasz Szewczyk, dyrektor zarządzający Acteeum Central Europe, które na zlecenie ING Real Estate przygotowuje rozbudowę CH Ogrody.

Rozpoczęcie prac przy rozbudowie Centrum Handlowego Ogrody zaplanowano na początek 2012, a ich zakończenie w roku 2013.

Po rozbudowie, która pochłonie 55 mln euro, obiekt będzie dysponował powierzchnią najmu przekraczającą 40 tys. mkw.

Otwarte w 2002 roku centrum ma obiecnie 17 tys. mkw. powierzchni.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA