PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Action liczy na dwucyfrową dynamikę przychodów i finalizację przejęć w 2011 roku

  • Autor: ISB
  • 24 mar 2011 12:46

Dystrybutor sprzętu elektronicznego Action liczy na wyraźnie powyżej 10 proc. dynamikę wzrostu przychodów w 2011 roku i utrzymanie marży brutto na sprzedaży na poziomie co najmniej 7,5 proc., wynika z wypowiedzi prezesa spółki, Piotra Bielińskiego. Zapowiedział on również, że Action będzie konsolidował średnie spółki z branży dystrybucji sprzętu.

REKLAMA

- Jestem optymistycznie nastawiony w tym roku. Liczę na wyraźny wzrost obrotów i pokaźne zyski. W I kw. dynamika sprzedaży wykazuje 10-proc. tempo i zakładam, że jeszcze przyspieszymy w kolejnych kwartałach, kiedy spodziewam się chociażby dużych kontraktów z telekomami na dostawę sprzętu. Bardzo dbamy o marżę i cięcie kosztów. Zakładam, że poziom 7,5 proc. marży brutto na sprzedaży to minimum – powiedział Bieliński we wtorek.

Zapowiedział ponadto, że w tym roku Action dopnie transakcję przejęcia w branży.

- Dostrzegamy, że średnie spółki z branży mają coraz poważniejsze kłopoty i muszą szukać szans w konsolidacji. Rozmawiamy i można powiedzieć, że mamy całą listę potencjalnych celów. Interesują nas podmioty do 600 mln zł przychodów i zyskami, które wniosą coś dodatkowego do naszej oferty. Finansowanie zależy od wielkości projektu, na obecną chwilę nie przewiduję emisji akcji – dodał szef Action.

Dodał, że interesują go również firmy działające przez Internet, a także możliwości konsolidacji w detalicznym segmencie, gdzie Action działa przez spółkę Sferis. W ramach dużych kontraktów firma liczy na umowy z telekomami na dostawy sprzętu oraz kolejne umowy z CERN.

Według słów prezesa Action, firma będzie rozwijała sprzedaż przez spółki z grupy, własny detal a także przez kanał internetowy (w ciągu miesiąca otworzy e-sklep na Słowacji). Grupa będzie rozwijać marki własne w sieciach handlowych, sprzedaż korporacyjną (120 klientów). Action zamierza wejść mocno w małe i średnie sieci AGD/RTV, a także liczy na 30 proc. dynamikę eksportu w tym roku. Action zapowiedziało również, że w najbliższych dwóch latach nie będzie ponosić wydatków inwestycyjnych.

Spółka dystrybucyjna Action miała 26,29 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2010 roku wobec 23,33 mln zł zysku w poprzednim roku finansowym. Miniony rok był pierwszym w którym rok obrotowy Action został wyrównany z kalendarzowym. Spółka porównuje dane z roku obrotowego 2010 r. (który pokrywa się już z kalendarzowym) z poprzednim okresem rozrachunkowym rozpoczętym 1 sierpnia 2008 a zakończonym 31 grudnia 2009. Skonsolidowane przychody wyniosły 2105,90 mln zł wobec 3079,44 mln zł w poprzednim okresie rozrachunkowym. Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA