PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Action szykuje ekspansję w Niemczech

  • Autor: Grzegorz Suteniec
  • 21 lut 2014 10:12

Środki z emisji akcji s. D Action planuje wykorzystać głównie na rozwój w Niemczech, który ma spowodować przyspieszenie wzrostu całej grupy. Spółka szacuje, że dzięki zajęciu istotnej pozycji w Niemczech może dołączyć do piątki największych dystrybutorów IT w Europie. Jeśli emisja dojdzie do skutku Action nie wypłaci dywidendy za 2013 r.

REKLAMA

"Pieniądze które chcemy pozyskać z emisji posłużą nam głównie na rozwój działalności na rynku niemieckim. W mojej ocenie teraz jest ostatni czas, żeby wykorzystać szanse na przyspieszenie rozwoju na tamtym rynku, a tym samym na znaczące przyspieszenie wzrostu całej grupy. Widzę szansę, żeby zająć tam istotną pozycję, a tym samym dołączyć do piątki największych dystrybutorów IT w Europie" - powiedział w wywiadzie dla PAP prezes Action Piotr Bieliński.

"Potencjał na dalszy rozwój w Polsce jest już ograniczony, dlatego aby nadal rosnąć musimy szukać nowych rynków" - dodał.

Action w środę po sesji poinformował, że na 18 marca zwołał NWZ, które ma podjąć uchwałę ws. emisji w ramach subskrypcji prywatnej do 1,46 mln akcji s. D z wyłączeniem prawa poboru. Obecnie kapitał zakładowy Action dzieli się na 16,61 mln akcji. Według kursu ze środowego zamknięcia wartość emisji wyniosłaby blisko 70 mln zł.

Środki z emisji trafią głównie na kapitał obrotowy. W ocenie Bielińskiego Action w ciągu kliku lat może uzyskać w Niemczech obroty podobne jak w Polsce.

"Nie potrzebujemy budować magazynu w Niemczech - wszystkie środki z emisji trafią na kapitał obrotowy, gdyż jest tam problem z ubezpieczycielami, który powoduje, że nie rośniemy tam tak szybko jak byśmy chcieli" - powiedział.

"Moim zdaniem w perspektywie kilku lat jesteśmy w stanie uzyskać tam obroty, jakie generujemy w Polsce" - dodał.

Poinformował, że od kwietnia Action będzie w stanie z Polski obsłużyć rynek niemiecki w ciągu 48 godzin.

Prezes Action poinformował też, że spółka konsultowała pomysł emisji z największymi akcjonariuszami i wypowiedzieli się oni o nim pozytywnie.

"Wyrazili też chęć wzięcia udziału w emisji. Zdecydowaliśmy się na emisję bez prawa poboru, gdyż jest to szybszy wariant, niż z prawem poboru, a zależy nam, żeby to zrobić szybko" - powiedział.

Action obecnie prowadzi rozbudowę centrum logistycznego, która ma się zakończyć do końca lipca. Szacowane nakłady inwestycyjne na rozbudowę zaplanowane na 2014 r. to 20-25 mln zł.

"Nowa infrastruktura, którą będziemy mieli w sierpniu w Polsce plus potencjał rynku niemieckiego sprawią, że będziemy mieli możliwość podwojenia naszych obrotów" - powiedział Bieliński.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA