PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Action szykuje ekspansję w Niemczech

  • Autor: Grzegorz Suteniec
  • 21 lut 2014 10:12

Środki z emisji akcji s. D Action planuje wykorzystać głównie na rozwój w Niemczech, który ma spowodować przyspieszenie wzrostu całej grupy. Spółka szacuje, że dzięki zajęciu istotnej pozycji w Niemczech może dołączyć do piątki największych dystrybutorów IT w Europie. Jeśli emisja dojdzie do skutku Action nie wypłaci dywidendy za 2013 r.

REKLAMA

"Pieniądze które chcemy pozyskać z emisji posłużą nam głównie na rozwój działalności na rynku niemieckim. W mojej ocenie teraz jest ostatni czas, żeby wykorzystać szanse na przyspieszenie rozwoju na tamtym rynku, a tym samym na znaczące przyspieszenie wzrostu całej grupy. Widzę szansę, żeby zająć tam istotną pozycję, a tym samym dołączyć do piątki największych dystrybutorów IT w Europie" - powiedział w wywiadzie dla PAP prezes Action Piotr Bieliński.

"Potencjał na dalszy rozwój w Polsce jest już ograniczony, dlatego aby nadal rosnąć musimy szukać nowych rynków" - dodał.

Action w środę po sesji poinformował, że na 18 marca zwołał NWZ, które ma podjąć uchwałę ws. emisji w ramach subskrypcji prywatnej do 1,46 mln akcji s. D z wyłączeniem prawa poboru. Obecnie kapitał zakładowy Action dzieli się na 16,61 mln akcji. Według kursu ze środowego zamknięcia wartość emisji wyniosłaby blisko 70 mln zł.

Środki z emisji trafią głównie na kapitał obrotowy. W ocenie Bielińskiego Action w ciągu kliku lat może uzyskać w Niemczech obroty podobne jak w Polsce.

"Nie potrzebujemy budować magazynu w Niemczech - wszystkie środki z emisji trafią na kapitał obrotowy, gdyż jest tam problem z ubezpieczycielami, który powoduje, że nie rośniemy tam tak szybko jak byśmy chcieli" - powiedział.

"Moim zdaniem w perspektywie kilku lat jesteśmy w stanie uzyskać tam obroty, jakie generujemy w Polsce" - dodał.

Poinformował, że od kwietnia Action będzie w stanie z Polski obsłużyć rynek niemiecki w ciągu 48 godzin.

Prezes Action poinformował też, że spółka konsultowała pomysł emisji z największymi akcjonariuszami i wypowiedzieli się oni o nim pozytywnie.

"Wyrazili też chęć wzięcia udziału w emisji. Zdecydowaliśmy się na emisję bez prawa poboru, gdyż jest to szybszy wariant, niż z prawem poboru, a zależy nam, żeby to zrobić szybko" - powiedział.

Action obecnie prowadzi rozbudowę centrum logistycznego, która ma się zakończyć do końca lipca. Szacowane nakłady inwestycyjne na rozbudowę zaplanowane na 2014 r. to 20-25 mln zł.

"Nowa infrastruktura, którą będziemy mieli w sierpniu w Polsce plus potencjał rynku niemieckiego sprawią, że będziemy mieli możliwość podwojenia naszych obrotów" - powiedział Bieliński.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA