PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

AEW ze skuteczną koncepcją na centra Klif

  • Autor: propertynews.pl
  • 26 sie 2014 12:49

CH Klif Gdynia i Dom Mody Klif Warszawa należą do najstarszych centrów handlowych w Polsce. W ostatnich dwóch latach obiekty przeszły gruntowną modernizację, zmieniając zarówno wygląd jak i skład najemców. - Zmiany te przełożyły się na wyniki obiektów - mówi w rozmowie z Propertynews.pl Agnieszka Beata Sawicka, dyrektor ds. zarządzania aktywami w funduszu AEW Central Europe, który jest właścicielem centrów.

REKLAMA

- Zmiany, jakie zostały wprowadzone do naszych obiektów, przełożyły się na wzrost odwiedzalności i wyniki finansowe. Obroty osiągane przez najemców zwiększyły się o ok. 20-30 proc. rdr. - podkreśla Agnieszka Beata Sawicka, dyr. ds. zarządzania aktywami AEW.

Dziś warszawski i gdyński Klif to obiekty wyróżniające się wśród innych centrów handlowych w Polsce. Pierwszy został zmodernizowany w 2012, a drugi w 2013 roku. - Ze względu na to, że centra są dość małe trzeba było znaleźć koncepcję, dzięki której pokonalibyśmy konkurencję. Stworzyliśmy więc model centrów skupiających marki skierowane do wybranych klientów, skoncentrowane na modzie - podkreśla Agnieszka Beata Sawicka. - Dzięki temu, że w Warszawie i Gdyni brakuje ulic handlowych z prawdziwego zdarzenia, marki te chętnie wchodzą do naszych centrów. W ten sposób wypełniliśmy pewną nisze na rynku - podkreśla.

AEW zamierza kontynuować wypracowany model zarządzania obiektami. - Jeżeli chodzi o Warszawę, będziemy rozwijać współpracę z markami prestiżowymi. W gdyńskim Klifie w tym roku przedłużyliśmy już ok. 30 umów najmu, co pokazuje, że cieszymy się dużym zaufaniem najemców. Otworzyliśmy też flagowe sklepy Max Mara i Benetton - opowiada przedstawicielka AEW.

Fundusz AEW Central Europe zarządza na terenie Polski aktywami o wartości 420 mln euro. Jak zapowiedziała Agnieszka Beata Sawicka, w najbliższych latach zamierza wzmacniać pozycję w Polsce. Ma też plany rozwoju w Czechach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA