PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Afera w Grupie Elbfonds. Stephan Groht odwołany

 • Autor: propertynews.pl
 • 07 maj 2015 07:58

Afera w Grupie Elbfonds. Stephan Groht odwołany Stephan Groht

Stephan Groht, założyciel i szef Grupy Elbfonds, został odwołany ze stanowiska. Taką decyzję podjęli inwestorzy funduszy, należących do Elbfonds. Po odwołaniu Grohta, spółka zarządzająca Elbfonds została przekształcona w Elbtreuhand Immobilien Fondsverwaltungsgesellschaft.

REKLAMA

Jak podaje w komunikacie Elbtreuhand Immobilien Fondsverwaltungsgesellschaft, 29 kwietnia. br. inwestorzy funfuszu Direkt Invest Polen 2, 3, 5, 7 zdecydowali o odwołaniu ze stanowiska dyrektora zarządzającego, Stephana Grohta.

Niemieckie media donoszą, że powodem odwołania Grohta były bardzo słabe wyniki funduszu. Za jego sprawą powołane zostały różne fundusze zamknięte, które miały zajmować się po części projektami nieruchomościowymi, a częściowo inwestycjami w elektrownie wiatrowe. W ten sposób powstały Fonds Direkt Invest Polen 2, 3, 5 i 7.

Pięć tysięcy prywatnych inwestorów zaangażowało w ten biznes blisko 100 mln euro. Obiecywano im atrakcyjne, dwucyfrowe  stopy zwrotu, wynikające z oczekiwanego rozwoju na rynku nieruchomości handlowych w Polsce. Zdaniem inwestorów, Groht poprzez złe zarządzanie przyczynił się do milionowych strat.

Po odwołaniu Grohta, spółka zarządzająca Elbfonds została przekształcona w Elbtreuhand Immobilien Fondsverwaltungsgesellschaft, na której czele stanął niemiecki biznesmen Sacha Acker. Jest on wraz z Hansgeorgem Martiusem właścicielem nowego podmiotu.

W Polsce reprezentują ją: Stefan Haupt (Financial Management), Piotr Michał Kosmęda (Legal &Risk Management) oraz Bartosz Babiak (Operation & FInancing).

Zmiany mają na celu podnieść wyniki spółki i zapewnić wysokie zyski dla inwestorów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

 • kot 2015-06-19 17:49:46
  To wierzchołek góry lodowej, banda niemieckich dyletantów myślała że zdalnie coś tu kupią, ale zostali ładnie wyrolowani przez tutejszych fachowców. Analiza ryzyka jednak nie wyszła dobrze. Pytanie, kto z Niemców i Polaków brał za to łapówki, aby określone rzeczy się kupowały - niewynajmowalne na rynku. Na pewno zmiana nazwy dużo tutaj pomoże.
 • amanda 2015-05-15 22:46:48
  A w Piekarach Śląskich wybudowali centrum na Hasioku!!!!!!
 • genek 2015-05-08 20:21:45
  ZAWIERCIE, KROSNO, GŁOGÓW, MYŚLIBÓRZ, KOŁOBRZEG - JEDNA WIELKA WTOPAAAA

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA