PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Afrykański inwestor przejmuje polskie centra handlowe

  • Autor: Propertynews.pl
  • 19 sie 2015 07:52

Afrykański inwestor przejmuje polskie centra handlowe CH Karolinka

Firma Rockcastle poprzez spółki zależne podpisała umowę o przejęciu dwóch polskich centrów handlowych: CH Pogoria i CH Karolinka. Łączna kwota transakcji przekroczy 220 mln euro.

REKLAMA

Właścicielem obiektów były spółki: Eldora Investments oraz Jantar Investments. Należą one do funduszu BlackRock Europe Property Fund III, który wcześniej przejął je od MGPA.

Łączna wartość transakcji wyniesie 220,8 mln euro. Firma Rockcastle wykorzysta na ten cel własne zasoby finansowe oraz kredyty zewnętrzne. Finalizacja transakcji ma nastąpić do końca roku. 

Firma Rockcastle wskazała szczegółowe wyniki obu centrów handlowych. Przedstawiają one stan na 5 sierpnia. Średnia miesięczna stawka najmu w CH Karolinka wynosi 11,2 euro/mkw., a w CH Pogoria - 11,4 euro/mkw. Centra dysponują powierzchnią GLA odpowiednio: 70 tys. mkw. oraz 36,7 tys. mkw. 

Średni zysk z działalności wynosi dla CH Karolinka 9,4 mln euro, a dla CH Pogoria - 5,1 mln euro. Rockastle zapłaci za nie 145,4 oraz 75,4 mln euro.

Jak wskazuje firma, jej celem jest inwestowanie w nieruchomości posiadające znaczne stopy zwrotów oraz potencjał do dalszego wzrostu wartości.

CH Karolinka zlokalizowane jest w Opolu. Znajduje się 5 km od centrum miasta. Składa się z galerii handlowej liczącej 37,7 tys. mkw. oraz parku handlowego 32,3 tys. mkw. Strefa zasięgu obiektu to 400 tys. mieszkańców. W obiekcie znajdują się tacy najemcy, jak Auchan, Leroy Merlin, Decathlon czy Carry, CCC, H&M.

CH Pogoria znajduje się w Dąbrowie Górniczej. To największy obiekt handlowy w mieście. Najwięksi najemcy to m.in. Obi i Auchan, a także 5-salowe kino Helios.

Przejęcie Pogorii i Karolinki to nie pierwsze akwizycje Rockcastle na terenie Polski. W sierpniu br. firma przejęła Fabrykę Wołomin. W jej portfelu już znajduje się Solaris Center w Opolu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA