PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Agora wchodzi w rynek gastronomiczny. Cel: 45 restauracji w 4 lata

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 06 mar 2018 17:41

Agora wchodzi w rynek gastronomiczny. Cel: 45 restauracji w 4 lata Tomasz Jagiełło, prezes sieci kin Helios

Spółka Helios z Grupy Agora zawarła umowę inwestycyjną z dwoma inwestorami indywidualnymi - Piotrem Grajewskim oraz Piotrem Komórem. Jej przedmiotem jest założenie nowej spółki, która  stworzy i prowadzeni około 45 punktów gastronomicznych, które będą zlokalizowane w centrach handlowych lub jako samodzielne lokale.

REKLAMA

45 restauracji w segmencie fast casual w 4 lata – to cel działalności gastronomicznej założonej przez spółkę Helios z Grupy Agora oraz jej partnerów biznesowych. Nowa spółka otworzy pierwszy lokal już w drugiej połowie 2018 r. Dzięki temu projektowi Grupa Agora rozpoczyna działalność w zupełnie nowym segmencie, podążając za rosnącym zainteresowaniem Polaków ofertą restauracyjną i wzrostem wartości polskiego rynku gastronomicznego.

Lokale gastronomiczne sieci Helios będą działać m.in. w segmencie „fast casual” - mówił w styczniu portalowi PropetyNews.pl Tomasz Jagiełło, prezes sieci kin Helios.

Inwestycja Helios S.A. w nową działalność wyniesie około 10 mln zł, z czego 5 mln zł zostanie wniesione na starcie projektu, zaś udział Heliosa w kapitale zakładowym nowej spółki to 90%. Partnerami biznesowymi Grupy Agora w tym projekcie są Piotr Grajewski i Piotr Komór. Będą oni pełnić funkcje w zarządzie spółki i odpowiadać za prowadzenie jej działalności operacyjnej. Helios będzie współpracował ze spółką i wspierał jej rozwój.

- Obserwując trendy rynkowe, m.in. rosnące wydatki Polaków na jedzenie poza domem oraz wzrost częstotliwości wyjść do restauracji, zdecydowaliśmy się zaangażować w projekt polegający na stworzeniu sieci własnych restauracji w segmencie fast casual. Naszym zdaniem to naturalne uzupełnienie oferty Grupy Agora w obszarze związanym ze spędzaniem czasu wolnego i poszerzenie zaangażowania Heliosa w segmencie rozrywkowym – mówi Tomasz Jagiełło, prezes sieci kin Helios i członek zarządu Agory.

- Do rozwoju sieci lokali chcemy wykorzystać świetne relacje, jakie ma Helios z centrami handlowymi. To przełoży się na siłę negocjacyjną zarówno w zakresie wysokości czynszów, jak i wyboru lokalizacji. Nasze restauracje to koncept niezależny od działalności kinowej – będą działały przede wszystkim w wydzielonych strefach gastronomicznych w galeriach, choć nie wykluczamy też lokalizacji przy głównych ulicach miast, przy popularnych deptakach czy w miejscach chętnie odwiedzanych przez turystów.

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA