PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Akcje LPP tanieją. Rynek obawia się niekorzystnych zmian w sprzedaży

  • Autor: PAP
  • 02 kwi 2014 17:09

Akcje LPP tanieją w środę o ponad 5 proc., po tym jak rynek rozczarowały nieco słabsze od oczekiwań wyniki marcowej sprzedaży grupy. Inwestorzy obawiają się też o dalszy rozwój sytuacji na Wschodzie i jej wpływ na spółkę - wskazują analitycy.

REKLAMA

"Wycena giełdowa LPP, czyli stosunkowo wysokie wskaźniki rynkowe, jeszcze do niedawna odzwierciedlały oczekiwania inwestorów, że sprzedaż i zyski będą rosły ok. 30 proc. w kolejnych miesiącach. Od kilku miesięcy widać jednak lekko malejącą dynamikę sprzedaży, w marcu to było 25 proc. To rodzi pewne zaniepokojenie i skłania niektórych graczy do realizowania zysków" - powiedział PAP Włodzimierz Giller, analityk DM PKO BP.

W środę ok. godz. 15.00 kurs LPP spada o 5,35 proc. do 8.235,8 zł. Spadki zaczęły się już we wtorek, po publikacji wyników sprzedażowych LPP za marzec.

Przychody grupy LPP w marcu 2014 roku wzrosły o ok. 25 proc. rdr do ok. 357 mln zł. Szacunkowa wartość marży brutto na sprzedaży wyniosła 63 proc. i była wyższa o ok. 1 pkt proc. niż rok wcześniej. Przychody w całym pierwszym kwartale wyniosły ok. 943 mln zł, czyli były o ok. 26 proc. wyższe niż rok wcześniej.

Również w środę wyniki sprzedażowe za marzec podało obuwnicze CCC. Przychody grupy w marcu wzrosły o prawie 98 proc. rdr do 188,3 mln zł, a w okresie styczeń-marzec wzrosły o 63,4 proc. do 361,4 mln zł.

"Pojawiła się bardzo duża rozbieżność między wynikami CCC i LPP. W CCC widać było bardzo duży wzrost sprzedaży w pierwszym kwartale, a w LPP to był umiarkowany kwartał, który nie odbiegał od poprzednich kwartałów" - powiedziała PAP Sylwia Jaśkiewicz, analityk DM IDM SA.

Zauważyła jednak, że w przypadku CCC wysoka dynamika wzrostu sprzedaży to efekt bardzo niskiej bazy.

"Sprzedaż CCC spadła w ubiegłym roku znacząco rdr, teraz sprzedaż jest większa, ale nie ma powodów do euforii, bo wzrost powierzchni handlowej był bardzo duży. Pierwszy kwartał w CCC w ubiegłym roku był dramatycznie słaby, teraz pewnie wynik będzie w okolicach zera" - powiedziała Jaśkiewicz.

OBAWY O WPŁYW SYTUACJI NA WSCHODZIE NA SPRZEDAŻ GRUPY

Analitycy Wood&Co wskazali w porannym komentarzu, że niższe od oczekiwań przychody LPP wyrażone w PLN mogły być spowodowane deprecjacją rubla. Sprzedaż w Rosji odpowiadała w czwartym kwartale 2013 roku za ok. 20 proc. łącznej sprzedaży grupy.

"Zapewne obniżona dynamika sprzedaży w marcu miała swoje źródła po części w słabszym kursie rubla do złotego, ale niewykluczone, że i w słabszym popycie. Pytanie jak długo takie spowolnienie na Wschodzie będzie trwało i czy LPP jest w stanie wrócić na ścieżkę wzrostu rzędu 30 proc. rdr" - powiedział Giller z DM PKO BP.

  • 1
  • 2
  • zerda 2014-06-09 11:30:58
    Widać zapaść. Popatrzcie nawet na samo to, co dzieje się aktualnie w Jartomie, tj, w nieruchomościach. Wszystko mega potaniało. Problem tkwi jedynie w tym, że na rynku nie ma klienta.

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA