PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Aktywność sieci handlowych plasuje Polskę na 13. miejscu

  • Autor: propertynews.pl
  • 14 lip 2014 13:50

Aktywność sieci handlowych plasuje Polskę na 13. miejscu

Liderem rynku aktywności handlowych okazał się rynek niemiecki. Brazylia natomiast jest w nim dopiero na 53., a Argentyna 55. miejscu, Polska i Holandia zajmują ex aequo 13. pozycję - wynika z analizy CBRE.

REKLAMA

Jeśli przyjrzymy się zestawieniu - Jak globalne są sieci handlowe w poszczególnych krajach", Polska i Holandia zajmują także wspólne miejsce - 17., Argentyna dopiero 58., a Brazylia 45., Niemcy plasują się na wysokiej 5. pozycji.

Porównując najwyższe osiągalne stawki czynszów w sektorze magazynowym, za powierzchnię logistyczną najwięcej miesięcznie płacą najemcy w Brazylii - 7.5 euro za mkw., nieco mniej w Niemczech i Holandii - odpowiednio 6.2 i 6.25 euro/mkw., w Polsce 5 euro/mkw., natomiast w Argentynie 4 euro/mkw.
Znacznie większe dysproporcje zaobserwujemy w stawkach najmu przestrzeni biurowej. W Argentynie wynajęcie jednego mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej kosztuje maksymalnie 18 euro, podczas gdy w sąsiedniej Brazylii aż 52 - czyli dwa razy więcej niż w Polsce, gdzie najwyższe czynsze sięgają 26 euro. W Holandii jest to 29, a w Niemczech 38 euro za metr kwadratowy. Polskę i Argentynę oraz Niemcy i Brazylię łączy współczynnik pustostanów w segmencie biurowym dla dużych miast w tych krajach. W Warszawie i Buenos Aires kształtuje się on na poziomie 11-12 proc., we Frankfurcie i Rio de Janeiro wynosi około 15 proc., natomiast w Amsterdamie sięga 17proc. Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA