PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Alarmy pożarowe nową plagą na rynku inwestycji komercyjnych

  • Autor: Propertynews.pl
  • 21 mar 2013 15:43

Alarmy pożarowe nową plagą na rynku inwestycji komercyjnych

Właściciele obiektów komercyjnych mierzą się od kilku miesięcy z nową plagą. Od października 2012 roku doszło już do kilkunastu pożarów obiektów handlowych i hotelowych. Coraz częściej zdarzają się także przymusowe ewakuacje spowodowane zagrożeniem bombowym.

REKLAMA

„Sezon" na pożary w inwestycjach komercyjnych rozpoczął się w listopadzie. Dokładnie 5. dnia miesiąca doszło do groźnego pożaru w bliskiej okolicy CH Arkadia w Warszawie. Strażakom udało się opanować sytuację - nikt nie ucierpiał.

Drugi przypadek alarmu pożarowego odnotowano 15 listopada w Parku Handlowym Auchan Bielany (Wrocław). Przyczyną zdarzenia było prawdopodobnie zapalenie papierosa przez jednego z klientów sklepu. Nie było potrzeby ewakuacji obiektu ani poważniejszych działań straży pożarnej.

Kolejne zdarzenie związane z alarmem pożarowym miało miejsce w Puławach (Carrefour). Jego przyczyną był dym wydobywający się z serwerowni obiektu. Na miejscu dpojawiły się trzy zastępy straży pożarnej.

Pierwszego dnia świąt Bożego Narodzenia zapaliło się poddasze zabytkowego pałacu w Chlewiskach w którym mieści się obecnie hotel. Nikomu nic się nie stało. Strażacy nie dopuścili do rozprzestrzenienia się pożaru.

29 grudnia ewakuowano Galerię Ozimską w Opolu. Przyczyną zdarzenia była awaria zasilania chłodni w markecie Tesco i wynikające z tego zadymienie. Ewakuowano łącznie 250 osób.

Nowy rok okazał się pechowy dla właścicieli centrum handlowego ABC w Łodzi. 5 stycznia z powodu zwarcia w instalacji elektrycznej ewakuowano klientów i pracowników. Z pożarem walczyło 11 zastępów straży pożarnej.

Do największego pożaru doszło jednak 14 lutego w Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach. Pożar rozpoczął się na dachu obiektu i szybko objął budowane, prawe skrzydło hotelu. W akcji brały udział 32 jednostki strażackie. Według przedstawicieli straży pożarnej konstrukcja budynku nie jest naruszona. Spłonęło głównie ocieplenie budowanego skrzydła.

Prawdziwa seria pożarów w centrach handlowych rozpoczęła się pod koniec lutego. W niedzielę, 24 dnia miesiąca warszawska straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze w centrum handlowym Atrium Promenada. W zdarzeniu nikt nie został ranny, ale ewakuacja objęła wszystkich klientów i pracowników centrum.

Dwa dni później alarm pożarowy ogłoszono w Hotelu Polonia w Warszawie. Tym razem przyczyną była awaria frytkownicy. 6 marca pożar wybuchł w innym stołecznym hotelu - Mercure przy ul. Złotej. Ogień pojawił się w trakcie prac remontowych na kondygnacji -1.

  • 1
  • 2

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA