PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Allianz RE poluje na okazje w Polsce

  • Autor: Propertynews.pl
  • 30 paź 2013 18:19

Allianz RE poluje na okazje w Polsce

Allianz Real Estate planuje poważną ekspansję na rynku nieruchomości handlowych. Według zapowiedzi prezesa, Rolanda Fuchsa, w najbliższym czasie firma chce zwiększyć ilość pieniędzy przeznaczonych na finansowanie inwestycji z 1 mld do 5 mld euro. Co więcej, Allianz prowadzi obecnie proces due diligence wobec centrów handlowych o wartości 600 mln euro, prawdopodobnie także z Polski.

REKLAMA

Jak zapewnił Roland Fuchs, Allianz RE przygotował strategię niezbędną do realizacji planu finansowania inwestycji komercyjnych. W opinii prezesa firmy, grupy ubezpieczniowe mogą zapełnić lukę związaną ze spadkiem zainteresowania banków co do udzielania kredytów. Jego zdaniem długofalowe plany inwestycyjne funduszy są zgodne z charakterem rynku nieruchomości komercyjnych.

Do tej pory Allianz RE udzielał finansowania głównie inwestycjom we Francji i w Niemczech. W najbliższym czasie może się to zmienić, bowiem firma zastanawia się nad zwiększeniem udziału na rynku skandynawskim oraz środkowej Europy.

Allianz planuje także rozwój działalności jako bezpośredni inwestor na rynku. Tylko w tym roku firma przejęła nieruchomości o łącznej wartości 1,4 mld euro. Allianz RE bada także możliwość przejęcia kolejnych inwestycji handlowych o wartości 600 mln euro. Jako główne rynki, na których skupia się uwaga firmy, jej przedstawiciele wskazują Austrię, Francję, Włochy oraz Polskę. 

W tym roku Allianz RE stanęło na czele konsorcjum, które za 400 mln euro przejęło centrum handlowe Silesia City Center w Katowicach.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • kompos 2013-11-18 11:54:23
    Nie ma co ukrywać, że w całym kraju pojawiło się tych okazji rekordowo dużo, najlepszy przykład - hale.jartom.com/nieruchomosci/Pointpark-Poznan-Kornik-2411bhhw I właśnie po tym można wnioskować, że ten rok pod względem inwestycji będzie rekordowy. Okazji jest zbyt dużo!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA