PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Alma Market chce wydać 15 mln zł na inwestycje w 2014 r.

  • www.portalspozywczy.pl
  • 15 maj 2014 13:55

Alma Market nie wyklucza rozwoju poprzez przejęcia obiektów lub grup obiektów działających obecnie w ramach konkurencyjnych sieci handlowych. Wartość nakładów inwestycyjnych niezbędnych do realizacji inwestycji zaplanowanych na 2014 rok uzależniona jest od ilości przyjętych do realizacji projektów. I do końca roku nie powinna ona przekroczyć poziomu 15 mln zł. Realizacja inwestycji planowana jest w oparciu o finansowanie środkami własnymi oraz kapitałem dłużnym.

REKLAMA

Przyjęte przez spółkę dominującą Alma Market SA plany inwestycyjne na 2014 rok zakładały otwarcie od trzech do pięciu nowych obiektów handlowych, które miały zostać zlokalizowane w ramach aglomeracji warszawskiej, Krakowa, Trójmiasta bądź Lublina.

W przypadku części tych lokalizacji spółka podpisała już umowy najmu, natomiast warunki najmu pozostałych pozostają przedmiotem prowadzonych negocjacji. Mając jednak na uwadze przesunięcie oddania do użytkowania niektórych obiektów przez developerów, realne wydaje się otwarcie nie więcej niż trzech obiektów handlowych. Decyzje o podpisywaniu umów najmu dla kolejnych obiektów handlowych są jednak za każdym razem uzależnione od możliwości uzyskania satysfakcjonujących warunków umownych.

W perspektywie kolejnych kwartałów nie jest wykluczone, że spółki nieruchomościowe funkcjonujące w ramach Grupy kapitałowej Alma Market SA zrealizują transakcje zbycia części swoich aktywów, a pozyskane w ten sposób środki zostaną przeznaczone na spłatę zadłużenia zabezpieczonego na tych aktywach oraz na cele inwestycyjne Alma Market SA. Zarząd Alma Market SA nie wyklucza również podjęcia decyzji o sprzedaży akcji lub udziałów niektórych spółek grupy kapitałowej, w tym nie działającej w segmencie handlu detalicznego spółki zależnej Krakchemia SA.

Celem zabezpieczenia bieżącej płynności finansowej, spółka dominująca posiada kredyty w rachunku bieżącym i krótkoterminowe kredyty obrotowe. Polityka zarządzania majątkiem obrotowym na bieżąco dostosowywana jest do zmieniającej się sytuacji rynkowej, co ma decydujący wpływ na utrzymywanie płynności finansowej, a również w sposób pośredni na kształtowanie się wyników finansowych.

Spółka zależna Krakowski Kredens Tradycja Galicyjska SA uruchomiła w bieżącym roku dwie nowe lokalizacje, w Katowicach oraz Lublinie. Zgodnie z planami w roku 2014 otwartych zostanie do 5 nowych obiektów sieci. Ilość ta będzie jednak uzależniona od terminów przekazania lokali do adaptacji przez inwestorów. Nakłady inwestycyjne na planowane projekty nie powinny przekroczyć kwoty 2 mln zł. Zakłada się, że zostaną one sfinansowane w części wartości inwestycji kapitałem własnym, natomiast w pozostałej części długoterminowym kredytem inwestycyjnym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA